УПЦ МП розірвала стосунки з Константинополем і не долучатиметься до української автокефалії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там також пообіцяли боротися проти спроб змінити їхню назву.

Собор УПЦ Московського патріархату вирішив не брати участі у створенні єдиної Української помісної церкви і вважає надання Томосу "штучним" і нав’язаним ззовні.

Про це йдеться в постанові УПЦ МП за підсумками Синоду, засідання якого відбулося 13 листопада у Києво-Печерській Лаврі.

Там говорять, що Собор за "зцілення розколу", але без втручання держави і політиків. Також у УПЦ МП виступили проти спроб змінити їхню назву і пообіцяли  "захищати свої права всіма законними засобами".

Окрім цього, Собор назвав недійсним рішення Константинополя щодо українського церковного питання. Там говорять, що зняття анафеми з "розкольників" - "наслідок спотвореного тлумачення православних канонів". Також Московський патріархат припиняє євхаристійне спілкування з Константинополем.

В УПЦ МП вважають, що надання Томосу про автокефалію "є штучним, нав'язаним ззовні, не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності і поглибить поділ і посилить конфлікти серед народу України".

Собор УПЦ МП закликав Константинопольський Патріархат до діалогу за участю інших канонічних Церков "з метою соборного вирішення цієї проблеми".

Нагадаємо, що 13 листопада мала відбутися зустріч між президентом України Петром Порошенком та єпископами УПЦ Московського патріархату. Проте її скасували. Згодом єпископи УПЦ Московського патріархату висунули Порошенку ультиматум і заявили, що зустріч відбудеться лише на території Києво-Печерської Лаври.

Залиште свій коментар

Вибір редакції