Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
УПЦ МП синхронно з РПЦ обурилася призначенню екзархів з Константинополя

Офіційна заява з Києва майже слово в слово повторює московського речника.

У відділі зовнішніх церковних зв’язків Української православної церкви Московського патріархату прокоментували рішення Константинопольського патріархату призначити в Україну двох екзархів. Цей крок Вселенського патріарха був розкритикований проросійською частиною православної спільноти України.

Від коментаря речника Московської патріархії ця заява відрізняється переважно уточненням, що вона зроблена "з благословення блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія". Відділ УПЦ, керівником якого є митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, називає призначення екзархів "грубим порушенням канонічної території Української православної церкви" та порушенням канонів.

ВідеоКонстантинопольський патріархат не потребує сторонньої допомоги щодо надання автокефалії

Константинопольський патріархат не потребує сторонньої допомоги щодо надання автокефалії. Про це напередодні домовилися церковники під час архієрейського собору. Він нині триває в Стамбулі. І найжвавіші дискусії викликає в священиків українське питання. ТСН знає усі подробиці. 

Константинопольський патріархат не потребує сторонньої допомоги щодо надання автокефалії

"Призначення екзархів в Київ відбулося без відома блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, як єдиного канонічного єпископа міста Києва. Відповідальність за можливі негативні наслідки цього діяння лежатиме на Константинопольському патріархаті", - наголосили в УПЦ МП.

Раніше у Москві розцінили призначення екзархів як "безпрецедентне та грубе вторгнення на свою територію" та заявили, що "не залишать це без відповіді". "Призначення Константинопольським патріархом своїх представників-єпископів в Україні - без узгодження з патріархом Московським і всієї Русі і блаженнішим митрополитом Київським і всієї України - є не що інше, як безпрецедентно грубе вторгнення на канонічну територію Московського патріархату", - заявив глава синодального відділу по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

Фотогалерея Золоті хрести та пенсіонерки з іконами: як у Києві відбувається хода Моськовського Патріархату (10 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції