УПЦ МП відхрестилася від закликів до Януковича забути про Євросоюз

Секретаріат Київської митрополії заявив, що висловлювання офіційної позиції УПЦ щодо державно-церковних відносин знаходяться в компетенції лише Священних собору та синоду УПЦ.

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що не мають відношення до звернення громадськості УПЦ МП із вимогою до президента Віктора Януковича надати УПЦ "статус домінуючої" церкви і припинити інтеграцію до Євросоюзу.

Про це йдеться у заяві архієпископа Переяслав-Хмельницького, виконуючого обов’язки голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП Олександра Драбинка.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що учасники зборів громадськості УПЦ МП попросили у президента статус домінуючої церкви та закликали його припинити інтеграцію в "чужу та ворожу структуру" – Євросоюз.

"Секретаріат Київської митрополії УПЦ заявляє, що висловлювання офіційної позиції УПЦ щодо державно-церковних відносин та звернення і документи, що носять офіційний характер, згідно зі Статутом УПЦ, знаходяться в компетенції лише Священного собору та Священного синоду УПЦ на чолі з її предстоятелем. Особиста громадська позиція, висловлювана окремими вірними УПЦ, з точки зору Священноначалля, носить приватний характер і тому не має сприйматися як позиція всієї Церковної повноти", - наголошується в заяві.

За словами архієпископа, звернення зборів громадськості УПЦ, про яке йдеться в повідомленнях у пресі, не є офіційною церковною позицією Української православної церкви МП.

"Просимо журналістів звернути увагу на цей факт і для отримання офіційних коментарів звертатися в прес-офіс УПЦ", - зазначається у заяві.

Читайте також:

Кабмін передав Києво-Печерській Лаврі мільйони, що призначались Андріївській церкві

Російська церква пояснила, навіщо Кирилу дорогий годинник і автопарк

Патріарх Кирило у травні побуває на батьківщині Януковича

Янукович запевнив, що не втручається у справи церкви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: