УПЦ МП заслала до Києва "православних тітушок", аби зірвати переговори щодо автокефалії – СБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Тітушки" намагались заблокувати резиденцію представників Константинополя.

У СБУ підтвердили інформацію, що УПЦ МП відряджала до Києва так званих православних тітушок, аби зірвати переговори про отримання томосу.

Про це на брифінгу заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко, передає УНІАН.

Журналісти запитали, чи справді УПЦ МП відряджала "православних тітушок" до столиці, аби заблокувати резиденцію екзархів Константинополя у Києві, про що днями повідомляли волонтери у соціальних мережах.

"Дійсно так, у понеділок були проведені перші акції за рахунок прихожан Житомирської єпархії та Києва", - заявив Кононенко. За його словами, наступного дня такої акції вже не відбулося. "Напевно, завдяки реакції блогерів, які завчасно попередили, що таке може бути", - припустив заступник голови СБУ. Він  додав, що надалі УПЦ МП припинила ці спроби, хоча вони мали бути щоденними і масовими.

Як зазначив Кононенко, СБУ відстежує подібні акції, "але супроводжувати їх ми не можемо на тій підставі, що вони діють у межах чинного законодавства".

ВідеоВатикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Ватикан підтримав надання автокефалії українській православній церкві. Про це на зустрічі з главою МЗС Павлом Клімкіним на полях Генасамблеї ООН заявив секретар Святого престолу з міждержавних відносин. Процес надання Україні томосу на створення помісної церкви уже на фінальній стадіях - про це Петро Порошенко розповів українській громаді у Нью Йорку. 

Ватикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

17 вересня екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції