Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
УПЦ МП зажадала від Вселенського патріарха "визнати свою помилку" і відкликати Томос

Синод вважає, що Константинопольський патріархат завдав шкоди українському православ'ю.

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) вимагає від Вселенського патріарха Варфоломія скасувати Томос про надання автокефалії Православній церкві України.

Таку заяву синод УПЦ МП ухвалив на своєму засіданні 3 квітня.

Керівництво церкви вважає, що "дії Константинопольського Патріархату в Україні завдали великої шкоди українському православ’ю, а також стали загрозою для всеправославної єдності".

"Вважаємо, що Константинопольський патріархат і особисто патріарх Варфоломій має визнати свою помилку і працювати над її виправленням", – йдеться у заяві.

В УПЦ МП вважають, що Варфоломій може "виправити свою помилку" шляхом відкликання Томосу про автокефалію і заклику до священиків ПЦУ до "покаяння в гріху розколу".

ВідеоОстаточно оформлений: всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію

Члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію Української церкви. ТСН має ексклюзивні фотографії з церемонії підписання. Відтепер документ остаточно оформлений. Упродовж кількох днів він повернеться до України.

Остаточно оформлений: всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Стежити за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції