Уперше в Україні незрячий науковець захистив докторську дисертацію

Євгена Клопоту називають особливо обдарованим.

Втрата зору у шість років не завадила Євгену Клопоті стати науковцем та захистити докторську дисертацію - вперше в Україні це вдалося незрячій людині.

Євгена називають особливо обдарованим. Втім науковець упевнений: успішна адаптація до зовнішнього світу залежить від бажання самої людини. Кілька вищих освіт і захищена раніше кандидатська - далеко не повний перелік досягнень незрячого психолога, йдеться у сюжеті ТСН. 19.30.

Він розповів, що з усіма джерелами працював самостійно, а їх для написання докторської опрацював більш ніж півтисячі.

На рахунку пана Євгена - 37 публікацій. Наукою життя він обрав психологію. Проводить тренінги, був психологом-консультантом, нині - доцент кафедри педагогіки Запорізького університету.

Незрячому науковцю не робили жодних поблажок, запевняє директор Інституту спеціальної педагогіки. Він абсолютно на рівні з усіма пройшов передзахист, були зроблені зауваження, доопрацьовувалася робота. 

Тему дисертації Євгена - "Психологічні основи інтеграції в суспільство осіб з вадами зору" - затвердили у 2009 році. Наукового консультанта швидкість написання роботи - вразила.

Його лекції відвідують тисячі студентів. Він говорить про об'єднання зрячих і незрячих, аби такі діти, приміром, вчились у звичайних школах. Описує неготовність людей приймати тих, хто не бачить, та бажання людей із вадами зору ізолюватися від світу. Але на власному прикладі доводить: досягти вершин вади не заважають. Головне - особисте бажання.

Дружина Ольга каже, що дисертація чоловіка - це просто абетка його власного життя. Вони познайомились в університеті, на другому курсі. Відтоді пані Оля - завжди поруч.

Вперше в Україні незрячий науковець захистив докторську дисертацію

Він втратив зір у шість років, втім це не завадило Євгену Клопоті стати науковцем та захистити докторську дисертацію. Така подія відбулася саме сьогодні, вперше в Україні. Євгена називають особливо обдарованим. Втім, сам науковець впевнений, успішна адаптація до зовнішнього світу залежить від бажання самої людини. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: