Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уперше в Україні сімейний тиран отримав вирок за домашнє насильство

Уперше в Україні сімейний тиран отримав вирок за домашнє насильство

Він роками знущався з власної матері.

На Миколаївщині чоловіка заарештували на місяць через систематичне домашнє насильство над власною матір’ю.

В Україні це перший вирок за цією кримінальною статтею, передає прес-служба поліції.

57-річний мешканець міста Вознесенськ впродовж декількох років вчиняв протиправні дії стосовно своєї 80-річної матері. За це на сімейного дебошира складали відповідні адмінматеріали. У лютому цього року було зафіксовано факт нанесення жінці легких тілесних ушкоджень, які також завдав син.

Ці випадки кваліфікували як системне домашнє насильство. Водночас у підсумку суд врахував "щире каяття чоловіка та активне сприяння слідству".

Окрім місяця арешту, чоловіка направлять проходити програму для кривдників, аби сформувати "неагресивну психологічну модель поведінки".

Правоохоронці пояснили, що така програма може тривати від трьох місяців до одного року та передбачає щотижневе проведення з кривдниками індивідуальних та групових занять. Умисне ухилення від її проходження тягне за собою кримінальну відповідальність.

Також у поліції розповіли, що від моменту появи статті КК про домашнє насильство на Миколаївщині відкрили чотири провадження.

Нагадаємо, у поліції підбили сумні підсумки й розповіли, скільки до них звернулося жертв домашнього насильство протягом 2018-го. На жаль, практика застосування термінових заборонних приписів досі не запрацювала. Як повідомлялось, припис теоретично може накласти на правопорушника зобов’язання залишити місце проживання постраждалої особи чи заборонити кривднику в будь-який спосіб контактувати з нею.

Як зупинити домашній терор? У спецпроекті ТСН "Рідний кат" – про насильників, яких любиш, але від яких треба йти. Разом із науковцями журналісти знайшли причини домашнього насильства і разом із фахівцями ЮНІСЕФ спробували запобігти новим трагедіям.

Домашнє сімейне насильство, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції