Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уперше за десятиліття: на Тернопільщині у дитини запідозрили сибірську виразку

Діагноз наразі уточнюється.

У Тернопільській області, за попереднім висновком лікарів, у дитини виявили сибірську виразку.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Напередодні в одному із центральних районів краю в дитини виявлено захворювання із попереднім діагнозом "сибірська виразка". Хвороба шкірної форми, із середньою важкістю перебігу. Дитина перебуває під наглядом лікарів", - сказала телефоном виконувачка обов’язків директора Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України Оксана Чайчук.

Вона зазначила, що остаточний діагноз оприлюднять після проведення відповідних досліджень, матеріали для яких відправлені до Києва.

За даними обласного лабораторного центру, останніми десятиліттями на Тернопільщині випадків захворювання сибірською виразкою не було зафіксовано.

Сибірська виразка - це гостра інфекційна хвороба, має переважно шкірну форму, рідше - легеневу і кишкову форми з явищами сепсису. Основне джерело інфекції - хворі домашні травоїдні тварини: велика і дрібна рогата худоба. В організм інфекція потрапляє через шкіру, слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, рідше - слизові оболонки кишківника.

Сибірська виразка, сибірка, інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, у жовтні минулого року на Одещині у п'ятьох людей діагностували сибірську виразку. З'ясувалося, що інфекція поширилася від одного подвір'я, на якому захворіла корова. Господарка тварини каже, щоби забити тварину звернулась по допомогу до сусідів. Саме їх потім і шпиталізували із симптомами сибірки.

Відео Лікарі нагадують про небезпеку та легкість зараження сибірською виразкою

Сибірська виразка - хвороба, яка надзвичайно швидко поширюється. В Україні останній випадків сибірки був у 2012 році в Черкаській області. Це небезпечна інфекційна хвороба, що передається від тварин до людей. Передається легко і швидко - від шкіри до шкіри, через кишківник, коли людина п'є молоко чи їсть м'ясо зараженої тварини та повітряно-крапельним шляхом. 

Лікарі нагадують про небезпеку та легкість зараження сибірською виразкою

Залиште свій коментар

Вибір редакції