УПЦ (КП): Московський патріарх дослухався до вимог Філарета

Перед початком візиту патріарха Кирила до України Київський патріархат вбачав у цьому потужний політичний підтекст.

Українська православна церква Київського патріархату заявляє, що завдяки зусиллям УПЦ (КП) політичну складову візиту в Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила вдалося зменшити.

Як повідомив голова інформаційно-видавничого управління Київського патріархату єпископ Євстратій, ще перед початком візиту патріарха Кирила до України Київський патріархат вбачав у цьому потужний політичний підтекст, тому до Московського патріарха було оприлюднено кілька звернень та заяв.

"Складається враження, що під дією такого жорсткого критичного ставлення і відповідно сприйняття цього ставлення і в суспільстві, в останній момент патріарх Кирило підкорегував візит, зробивши на даний момент все для того, аби цей приїзд не вважали політичним", - зауважив єпископ Євстратій.

Разом з тим він наголосив, що уникнути політичних моментів Московському патріарху під час відвідання України буде складно, оскільки, за словами представника УПЦ Київського патріархату, те, що впровадиться роками, не змінюється за один день: "Досі Московський патріархат використовував українську церкву доволі часто з політичною метою для підтримки інтересів Російської федерації в Україні".

УПЦ (КП) сподівається, що після візиту Московського патріарха до України він змінить своє ставлення до єдиної помісної української церкви, зваживши на всі реалії в країні, оскільки, як вважає Євстратій, цього хочуть не лише кілька політиків, а й багато вірян.

Нагадаємо, Київський патріархат напередодні приїзду в Україну Московського патріарха Кирила висловлював упевненість у тому, що візит має політичний характер.

"Виступи й заяви патріарха Кирила щодо України переконують – він їде до нас не тільки для того, щоб служити і молитися. Він їде пропагувати політичний проект інтеграції України в Росію, пропагувати повернення до тієї єдності під владою Кремля, якої Україна позбулася у 1991 році", - заявив з цього приводу глава УПЦ (КП) Філарет.

У свою чергу предстоятель Російської православної церкви переконував, що його візит буде пастирським і ніяк не пов'язаним з "політичною турбуленцією в Україні".

Читайте також:

Патріарх Кирило відмовився зустрічатися з главою УПЦ (КП) Філаретом

Тимошенко вночі прийшла до митрополита з букетом

Ющенко подарував патріарху Кирилу вишиванку

Московський патріарх визнав: в Україні є помісна церква

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: