Київський патріархат проти запрошення Кирила на інавгурацію Януковича

Київський патріархат вважає запрошення на інавгурацію глави РПЦ неповагою до українських конфесій.

Керівник інформаційно-видавничого управління Української православної церкви Київського патріархату єпископ Євстратій (Зоря) вважає некоректним запрошення патріарха Московського і всієї Русі Кирила на інавгурацію новообраного президента Віктора Януковича.

"Зважаючи на ті політичні обставини, якими завершилася виборча компанія, по-перше, що не можна говорити про впевнену перемогу або впевнену поразку, що спричиняє необхідність переможцеві знаходити взаєморозуміння з тією частиною України, яка за нього не голосувала, з огляду на це, безумовно, запрошення російського патріарха на інавгурацію президента незалежної України - крок не зовсім коректний", - заявив єпископ.

Зі слів Євстратія, позиція, яку займає Кирило, і концепція "Руського миру", яку він викладає, передбачають, що Україна повинна перебувати в сфері інтересів Росії, а це, на його думку, також ставить під питання коректність його участі в інаугурації президента.

Він нагадав, що колишній президент Леонід Кучма й чинний президент Віктор Ющенко після інавгурацій зустрічалися із представниками основних українських конфесій.

"Україна не моноконфесійна держава. В Україні є кілька основних конфесій. Президент Кучма й президент Ющенко це враховували під час церемоній їх інавгурації, оскільки і в 1999 році, і в 2005 році ці президенти після інавгурації мали зустрічі, спілкування з керівниками всіх основних українських конфесій у Софійськім соборі", - підкреслив єпископ.

У цьому зв'язку Євстратій вважає, що прояв особливого розташування до керівника іноземної церкви може бути сприйняте як неповага до українських конфесій.

"Це не тільки певний прояв неповаги до керівників українських конфесій інших, але це також ставить під питання статус митрополита Володимира як голови Української православної церкви Московського патріархату", - сказав він.

На думку єпископа, якщо Кирило благословить Януковича в день інавгурації, це буде виглядати дивно й може бути неоднозначно сприйняте в українському суспільстві.

Євстратій повідомив, що станом на понеділок УПЦ (КП) не одержувала запрошень на які-небудь заходи у зв'язку з інавгурацією.

Нагадаємо, Московський патріарх Кирило 25 лютого проведе урочистий молебень у Києво-Печерській Лаврі з нагоди вступу Віктора Януковича на посаду президента і благословить лідера Партії регіонів.

Депутатська група "За Україну!" закликала Януковича "бути українським президентом" і одержати благословення настоятелей українських церков. Вони наголосили, що вступ президента на посаду "не може освячуватися іноземним ієрархом" – патріархом Кирилом.

Читайте також:

Нардепи закликали Януковича відмовитись від благословення патріарха Кирила

Кирило освятить президентство Януковича

Інавгурацію Янукович розпочне з присяги у ВР та рапорту керівництва Збройних Сил

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: