Ураганний вітер на Західній Україні зривав дахи хат, залишив 60 сіл без світла і завалив новорічну ялинку

Дата публікації
Ураганний вітер на Західній Україні зривав дахи хат, залишив 60 сіл без світла і завалив новорічну ялинку

Негода завалила чимало дерев на Західній Україні / olex-kurinniy.livejournal.com

Синоптики попереджають, що негода найближчим часо не вщухне.

Івано-Франківськ залишився без головної новорічної ялинки. Вона не встояла під поривами вітру і вже пішла на дрова. Ураган на Заході України цієї ночі зривав дахи і валив дерева. У 60 населених пунктах на Прикарпатті, Львівщині та Тернопільщині люди залишилися без світла.

Коли падала ялинка в Івано-Франківську, ніхто не постраждав, адже сталося це вночі. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30. Удруге встановити дерево не вдасться - від падіння пошкодилася як сама ялинка, так і новорічна ілюмінація, яка її прикрашала.

"Могла би бути пожежа, адже почало іскрити", - уточнив в.о. начальника управління з надзвичайних ситуацій м.Івано-Франківська Ігор Влізло.

Ялинку вже розпиляли комунальники - гілки підуть на опалення, а зі стовбура зроблять лавочки.

Негода залишила Івано-Франківськ без головної ялинки

Негода залишила Івано-Франківськ без головної ялинки

Комунальні служби сьогодні працювали у посиленому режимі, адже вітер, швидкість якого сягала 30 метрів на секунду, завдав чимало збитків і самому місту: позривав біг-борди та рекламні вивіски з магазинів, поламав дерева, пошкодив дахи будинків. Зі стіни однієї з багатоповерхівок зірвав утеплення.

На Львівщині ураганний вітер теж наробив лиха. Три десятки сіл залишив без світла. У Новому Калинові Самбірського району зірвав дах на двоповерховому будинку. Металеву покрівлю вирвало з кроквами. Вони упали на подвір'я і заблокували вхід до будинку, а також повалили два дерева на проїжджу частину вулиці. Надзвичайники розбирали завали усю ніч.

Зранку залишки пошкодженого даху зняли за допомогою крана. На першому поверсі будівлі розташована медична амбулаторія, на другому - сімейний гуртожиток. Коли у будинку тріщав дах, там було шестеро людей. Вони не постраждали. Але жити їм тепер ніде. Людей тимчасово відселили у місцевий клуб.

Синоптики попереджають, що негода найближчим часо не вщухне. Тож рятувальники і цієї ночі чергуватимуть у посиленому режимі.

Кореспонденти ТСН Алла Пасс, Наталка Волосацька

Наступна публікація