Уряд: більшість українців хоче допустити Росію до управління газовою трубою

Кабмін стверджує, що українці схвалюють ідею створення разом з Росією та ЄС газотранспортного консорціуму.

Кабінет міністрів переконує в тому, що українці позитивно ставляться до створення консорціуму за участю Росії, України та Євросоюзу для спільного управління українською газотранспортною системою.

Зокрема уряд посилається на дослідження соціологічної компанії Research&Branding Group, яка часто співпрацювала з Партією регіонів.

"Твердження політичних опонентів чинного уряду про те, що створення газотранспортного консорціуму суперечить національним інтересам, не тільки безглузді у фаховому сенсі, по суті не відповідають дійсності, але й суперечать настроям у суспільстві", - йдеться в заяві, оприлюдненій прес-службою Кабміну.

"40,5% мешканців України в цілому позитивно ставляться до ініціативи президента Януковича про створення газотранспортного консорціуму за участі "Нафтогазу України", "Газпрому" і європейських споживачів. Майже вдвічі менше - 23,3% - ставляться до ініціативи в цілому негативно", - запевняють у Кабміні.

При цьому 70,6% респондентів в Україні цілковито підтримують необхідність ініціювати перегляд газових угод з Росією, і лише 13,4% цілком не підтримують перегляд.

"Таким чином, українські переговорники - фахівці у газовій галузі, які поточного тижня розпочинають консультації з російськими колегами, мають мандат не тільки від президента і уряду України, а й від громадян, які очікують покращення українсько-російських відносин, і в першу чергу, в торгово-економічній сфері - за що висловилися 61,8% респондентів", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 23 березня у Москві розпочалися українсько-російські переговори, присвячені перегляду газових контрактів. На переговорах планується обговорити питання створення газотранспортного консорціуму, надання російській стороні можливості продавати газ безпосередньо українським споживачам в обмін на зниження ціни на газ для України.

Раніше перший віце-прем'єр Андрій Клюєв заявляв, що уряд ініціює передачу української газотранспортної системи в управління міжнародному консорціуму за участю України, Росії та Євросоюзу.

За словами Клюєва, це збільшить транзит газу через нашу країну і знизить ціни для України, що дозволить не збільшувати вартість газу і для внутрішніх споживачів.

Читайте також:

На "газових" переговорах говоритимуть про ціни на транзит і обхідні газопроводи

Азаров доручив Бойку придумати, як не платити Росії за газ з бюджету

Клюєв: тарифи на газ не зростуть, якщо створити газовий консорціум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: