Уряд доручив Черновецькому зупинити забудову Софії Київської й Лаври

Прем’єр-міністр Микола Азаров наполягає на створенні програми захисту історико-культурної спадщини Києва

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Київському міському голові Леоніду Черновецькому негайно припинити порушення законодавства про охорону пам’яток щодо Києво-Печерської Лаври і Софії Київської, запровадити тимчасовий мораторій на відведення земельних ділянок і ведення будівельних робіт в охоронній зоні цих національних заповідників.

Як повідомила прес-служба уряду, меру доручено передати матеріали щодо порушників законодавства до правоохоронних органів. У свою чергу правоохоронні та контрольні органи отримали доручення вивчити й оцінити ситуацію, зазначається в повідомленні.

Прем’єр-міністр наполягає, щоб було створено програму захисту історико-культурної спадщини Києва - як складову частину Генерального плану розвитку столиці.

"Ми підводимо риску під періодом хаотичної забудови і перебудови Києва, коли місто рвали на шматки", - заявив Азаров. За його словами, тепер в цьому питанні кияни матимуть підтримку уряду.

"Столиця повинна отримати Генеральний план розвитку – це вимога до київської влади. Цей план має органічно поєднати збереження історико-архітектурної аутентичності Києва і європейські вимоги до мегаполісу, який є адміністративним і діловим центром держави – це вимога до міністерств і відомств, до інвесторів", - наголосив керівник уряду.

Перші перетворення за європейськими стандартами, за його словами, очікується отримати до Євро-2012. Наступні будуть пов’язані зі створенням в Києві потужного цілісного будівельного комплексу і спеціальної адміністрації архітектурно-культурної спадщини, підкреслив Азаров.

Відповідні міністерства і відомства підготують проекти урядових рішень, спрямованих на комплексне вирішення київських проблем.

Читайте також:

Від забудови на території Софії киян відганяли сльозогінним газом

У центрі Києва захопили будівельний кран

У Києві побудують найбільший православний храм в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: