Уряд доручив СБУ приборкати інтернет-видання

Кабмін повернувся до ідеї мати контроль над сайтами. СБУ розроблятиме законопроект про реєстрацію інтернет-видань як ЗМІ.

Уряд доручив Службі безпеки України розробити законопроект про державну реєстрацію інтернет-видань як засобів масової інформації. План включає доручення СБУ розробити законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про державну реєстрацію інтернет-видань", яким пропонується затвердити процедуру державної реєстрації інтернет-видань шляхом надання їм статусу засобів масової інформації.

У Службі безпеки ініціативу Кабміну поки не коментують. "Нам потрібний час, щоб підготувати відповіді на ваші питання. Згідно із законом ми маємо право робити це протягом 30 днів", - заявила прес-секретар СБУ Марина Остапенко.

На думку голови Національної спілки журналістів Ігоря Лубченко, ця ініціатива може бути пов'язана з проблемою розповсюдження в інтернеті недостовірної інформації. "Багато сайтів публікують неперевірену, а деколи і брехливу інформацію. Її іноді передруковують газети з посиланням на дані ресурси. Коли друковані ЗМІ потрапляють до суду, вони посилаються на джерело, авторів якого неможливо притягати до відповідальності. У результаті брехня залишається безкарною", - розповів пан Лубченко.

Його підтримує голова комітету Верховної ради з питань свободи слова і інформації Ганна Герман (Партія регіонів). "Багато депутатів, у тому числі і я, неодноразово стикалися з ситуаціями, коли в інтернеті публікувалися матеріали, що зачіпають нашу честь і гідність, а подавати до суду на наклепників було марно", - відзначила пані Герман. В той же час, за її словами, розробкою такого законопроекту повинні займатися не СБУ, а відповідний парламентський комітет і журналістське співтовариство "Створення даного законопроекту фахівцями СБУ – насмішка над свободою слова", - вважає пані Герман.

Тим часом шеф-редактор інтернет-порталу "Телекритика" Наталія Лігачова ініціативу уряду називає безглуздою. "Відкрити інтернет-ресурс можна в будь-якій точці світу. Сайтів, що пишуть про Україну і її чиновників, мільйони. Я не розумію, яким чином Кабмін і СБУ збираються всіх контролювати. В результаті вони лише викличуть додаткову критику в свою адресу", - заявила пані Лігачева. На її думку, дійсною причиною, що спонукала Кабмін виступити з подібною ініціативою, є "спроба підпорядкувати собі інтернет напередодні виборів ".

Втім, за словами Ганни Герман, якщо законопроект про обов'язкову реєстрацію інтернет-видань як ЗМІ надійде до парламенту, він має всі шанси стати законом. "На інтернет-видання в депутатському середовищі ображені дуже багато хто. На жаль, депутати налаштовані категорично і не проти приборкати інтернет-простір", - вважає Герман.

Варто відзначити, що це не перша спроба уряду ввести обов'язкову реєстрацію інтернет-видань як ЗМІ. Зокрема, 5 травня 2003 року Кабмін видав розпорядження "Про затвердження концепції формування системи національних електронних інформаційних ресурсів". У виконання цього розпорядження 27 квітня 2005 року Міністерство транспорту і зв'язку видало наказ "Про затвердження порядку проведення державної реєстрації електронних інформаційних ресурсів". 26 вересня 2005 року у зв'язку з протестами громадськості наказ був відмінений як "не відповідний принципам державної регуляторної політики у сфері інформатизації".

Читайте також:

Ющенко зареєструвався у соціальній мережі

Українська влада продовжує засекречувати документи

Депутати пропонують штрафувати за послуги повій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: