Уряд дозволив ще два місяці продавати контрабандні телефони

Незабаром ввезти чи продати в Україні незареєстрований мобільний телефон буде неможливо. Влада стверджує, що це рішення зробить неможливими крадіжки апаратів.

Кабінет міністрів дав реалізаторам мобільних телефонів два місяці на продаж апаратів, які були ввезені в Україну контрабандним шляхом.

Про це сьогодні, 28 квітня, на презентації інформаційної системи обліку мобільних телефонів на території України заявив перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов.

"Ми зробили перехідний період протягом двох місяців, щоб реалізаторам можна було продати вже ввезені телефони", повідомив він.

Водночас, за його словами, коли закінчиться перехідний період, реалізувати незаконно ввезені телефони в Україні буде неможливо.

Також він заявив, що боротьба з контрабандою мобільних телефонів вийшла на "новий інтелектуальний рівень".

Він запевнив, що "це не просто чергове відкриття державного об`єкту", "фактично, ми переводимо боротьбу з контрабандою на новий інтелектуальний рівень".

За даними Турчинова, сьогодні однією з головних проблем є контрабанда мобільних телефонів в Україну. 80% телефонів ввозять нелегально. Проте, за його словами, не тільки проблема контрабанди є важливою для мобільного ринку, захист від контрабанди - це один із заходів, яка дасть змогу підвищити надходження до бюджету.

Крім того, запуск системи призведе до того, що "повністю зникне мотивація в крадіжці мобільних телефонів".

Турчинов також заявив, що введення в дію системи дасть змогу захистити українського споживача від неякісної та контрафактної продукції.

Як повідомлялося, нещодавно в силу вступило рішення Національної комісії з питань регулювання зв`язку (НКРЗ) про затвердження порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв.

Новим порядком не дозволяється реалізація мобільних телефонів, які авторизовано постачають в Україну, без наявності захисного знаку (наноситься на телефон виробником) і реєстрації індивідуального коду (серійного номера) IMEI в узагальненій базі даних.

Таку узагальнену базу даних вестиме державне підприємство „Український державний центр радіочастот”. Проектом передбачено, що в кожному пункті реалізації повинна бути забезпечена можливість перевірки під час купівлі наявності в узагальненій базі даних коду ІМЕІ телефону/терміналу, який купується.

Читайте також:

Чверть українців не користується мобілками

В Україну без дозволу можна ввезти не більше двох мобілок

Українці стали купувати вдвічі менше мобілок

Про реєстрацію "лівої" мобілки повідомлять SMS-кою

ВідеоТурчинов про контрабандні телефони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: