Уряд готовий повернути вступні іспити до вузів

Окрім ЗНО випускники вже цьогоріч можуть складати ще й вступні іспити до вищих навчальних закладів. Уряд також пообіцяв дозволити здавати тести не тільки українською.

Уже цього року окрім зовнішнього незалежного оцінювання знань випускники шкіл знову складатимуть вступні іспити.

Таку можливість не виключив новий віце-прем`єр-міністр Володимир Семиноженко.

Віце-прем`єр також вважає, що "українцям потрібно дати право обирати мову, якою здобувати освіту і складати іспити".

"Не можна під одну гребінку проводити тестування до вузів. Більше того, хіба ЗНО може виступати критерієм оцінки якості знань? При проходженні ЗНО випускникові потрібно демонструвати не здібності до дослідження, роздумів і пошуку відповіді, а здатність швидко відповідати на питання. Швидше за все, для випускників шкіл цього року, крім ЗНО, будуть ще й вступні іспити", - сказав віце-прем'єр.

Він додав, що це питання обговорюється зараз з експертами. "Можливо, однаково важливими будуть результати ЗНО, вступних іспитів і показники шкільного атестата. Якщо люди хочуть вступити на контрактну, заочну форму навчання, одержати дистанційне навчання – для них тести взагалі буде скасовано", - сказав Семиноженко.

Він сказав, що збереження обов`язковості української мови при проходженні зовнішнього незалежного оцінювання – суперечливе питання. "Припускаю, що у представників національних меншин з`явиться можливість здавати тести й іспити не тільки українською мовою", - сказав Семинженко.

Нагадаємо, що раніше директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук заявив, що Міністерство освіти і науки цього року вирішило на 30% скоротити кількість пунктів тестування зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Читайте також:

Міносвіти скоротить на 30% кількість пунктів ЗНО

Парламент Криму просить Януковича дозволити тестування російською мовою

Через вибори випускні в школах перенесуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: