Уряд готовий зняти мораторій на продаж землі

Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявив, що Кабмін дозволить продавати землю сільгосппризначення, а для контролю створить земельно-іпотечний банк.

Кабінет міністрів ініціюватиме зняття мораторію на продаж землі, повідомив міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

За словами міністра, зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення дозволить прискорити реформу АПК.

"Для цього треба сміливість та рішучість, але уряд готовий. Без цього кроку ми не зможемо забезпечити сталий розвиток агропромислового комплексу", - зазначив Присяжнюк.

Він додав, що одним з елементів контролю обігу землі може стати державний земельно-іпотечний банк.

"Держава повинна мати банк сільськогосподарської землі, аби забезпечити продовольчу безпеку. Наша ініціатива - створення державного земельно-іпотечного банку, куди б ми могли направити сільського господарські землі, не розпайовані, відомчі, та землі, що перебувають в державній власності", - сказав Присяжнюк.

Разом з тим, зазначив міністр, при введенні ринку землі влада зобов'язана забезпечити і захистити українського селянина, фермера, виробника.

Раніше перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова повідомляла, що скасувати мораторій на продаж землі влада планує в 2011 році, "але, в усякому разі, не пізніше 2012-го".

Конституційний суд України на початку грудня 2009 року визнав неконституційним закон про антикризові заходи в агропромисловому комплексі, який містив норму про заборону продажу земель сільгосппризначення до 1 січня 2010 року.

Це викликало дискусії серед фахівців і юристів про те, чи зберігається заборона на продаж сільгоспземель, хоча перехідні положення Земельного кодексу України як і раніше містять норму про таку заборону до набуття чинності законів про державний земельний кадастр і про ринок землі.

Тоді Верховна рада України 22 грудня ухвалила закон про продовження до 1 січня 2012 року мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель. Президент України Віктор Ющенко ветував ухвалений парламентом 22 грудня закон про продовження мораторію, а 19 січня Верховна рада все ж таки подолала вето президента на цей закон.

Читайте також:

Янукович готовий відмінити мораторій на продаж сільгоспземель

Продаж сільгоспземель дозволять наступного року

Рада з другої спроби продовжила мораторій на продаж землі

З 1 січня спрощено порядок отримання прав на земельні ділянки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: