В уряді хочуть зробити з України федерацію

В Кабміні посилаються на "федеративні ідеї" Драгоманова, Грушевського і Чорновола, і завдання Януковича по децентралізації влади.

Віце-прем'єр із питань регіональної політики Віктор Тихонов виступає за федералізацію України.

"Я переконаний прихильник ідеї децентралізації влади та федералізму", - сказав Тихонов в інтерв'ю виданню "Газета 2000".

При цьому він зазначив, що наприкінці ХІХ - початку ХХ століть ідею федеративної України підтримували Михайло Драгоманов та Михайло Грушевський, а на виборах президента 1991 року за федеративний устрій виступав В'ячеслав Чорновіл.

Віце-прем'єр підкреслив, що в 1996 році, із прийняттям Конституції, дискусія за цим питанням була завершена, оскільки був закріплений унітарний статус України, однак, за його словами, багато питань територіальної організації держави не було вирішено.

"Практика показала, що сучасна модель не відповідає сучасним завданням. Скільки б ми не говорили про прагнення встати в один ряд з розвиненими країнами Європи, якщо не будемо нічого змінювати, то навряд чи досягнемо позитивних зрушень", - вважає Тихонов.

Віце-прем'єр зазначив, що президент Віктор Янукович поставив перед урядом завдання з децентралізації влади, і напрацювання в даній сфері є, однак, з його слів, це справа не одного місяця.

Як повідомлялося, в 2007 році Партія регіонів заявляла про готовність внести у Верховну раду вже готовий проект змін у Конституцію, який передбачає децентралізацію влади.

Депутат Ради, член фракції Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" Юрій Ключковський тоді заявив, що за розробленими ПР змінами Конституції щодо децентралізації влади стояла ідея федералізму.

Відповідно до статті 2 Конституції, Україна є унітарною державою.

Читайте також:

Ратушняк: більшість населення Закарпаття хоче відділитися від України

На Луганщині знову закликали перетворити Україну на федерацію

З'їзд на Луганщині ухвалив резолюцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: