Уряд і Нацбанк не змогли домовитися, які банки рятувати

Мінфін стверджує, що Нацбанк досі не визначився, які банки потребують державної допомоги.

Визначити перелік комерційних банків для рекапіталізації на вчорашній, 24 березня, нараді уряду і Національному банку не вдалося, оскільки НБУ не підготував і не передав до уряду перелік таких банків.

Про це повідомив журналістам виконуючий обов`язки міністра фінансів Ігор Уманський, коментуючи результати вчорашньої наради.

За його словами, вчорашня нарада, що проходила з представниками уряду, Нацбанку і міжнародних фінансових організацій, виявилася практично нерезультативною.

"Вимушений констатувати, що в даному питанні у нас багато води в ступі. Ніхто не наважується зробити перший крок", - сказав Уманський, маючи на увазі, що Національний банк, враховуючи, що раніше в Україні рекапіталізація банків не проводилася, не наважується подати юридично необхідний документ для початку процесу рекапіталізації – список банків, які її потребують.

"Перший крок у нас згідно із законом має зробити Національний банк і подати формально пропозицію для рекапіталізації", - сказав Уманський.

Він зазначив, що питання про рекапіталізацію банків детально обговорювався і вже є підготовлений аналіз низки банків, проте формальної пропозиції уряду від НБУ - взяти участь в рекапіталізації банків - досі немає. На сьогоднішній день в Мінфіні є пропозиції від 10 банків щодо рекапіталізації. При цьому Уманський не назвав ці банки.

"Ми можемо їх (пропозиції – ТСН.ua) лише розглядати, але виносити на уряд ми їх не можемо", - сказав Уманський.

Разом з тим Уманський повідомив, що під час обговорення питання Нацбанк називає 6 банків для проведення рекапіталізації.

"У різних інтерпретаціях Нацбанк називає різну кількість і різні назви банків. Наскільки я знаю, на сьогоднішній день розглядаються Національним банком, і я чекав, що у суботу буде рішення, 6 банків", - сказав Уманський.

Він припустив, що Нацбанк не подає список банків для рекапіталізації, побоюючись можливих політичних і фінансово-економічних ризиків.

Нагадаємо, Кабінет міністрів спільно з Європейським банком реконструкції і розвитку, Світовим банком, Міжнародним валютним фондом і Національним банком України розробили порядок рекапіталізації комерційних банків України. В результаті рекапіталізації держава зможе придбати частини акцій банків для того, щоб покрити їхні збитки і дати можливість банківській системі працювати в нормальному режимі.

Згідно з порядком рекапіталізації, уряд братиме участь в капіталізації недержавних банків лише у разі введення в них тимчасової адміністрації. Документом передбачено, що держава може брати участь в капіталізації банку за умови, якщо їй передається, одноосібно або разом з іншим інвестором, у разі укладення договору про спільну участь в капіталізації банку, не менш як 50% плюс одна акція.

Читайте також:

Нацбанк починає продавати пільгові долари

НБУ ввів тимчасову адміністрацію в черговому банку

Банк "Фінанси і кредит" вирішив віддатися державі

Банк "Київ" отримав нового тимчасового адміністратора

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: