Уряд має план, як запобігти відмиванню грошей

Кабмін на засіданні 10 грудня прийняв спільну з НБУ постанову про план заходів на 2009 рік із запобігання та протидії відмиванню доходів.

У прес-службі Держфінмоніторингу зазначають, що прийняття постанови ініційоване Державним комітетом фінансового моніторингу України як державним органом, що виконує функції національного підрозділу фінансової розвідки.

Основною метою постанови є продовження впровадження в українське законодавство 40-ка Рекомендацій Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), 9-ти Спеціальних рекомендацій FАТF по боротьбі з фінансуванням тероризму та інших міжнародних стандартів з метою вдосконалення системи протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Як зазначив голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський, вказаний план заходів є головною програмою діяльності національної системи протидії відмиванню злочинних доходів, яка забезпечить протягом наступного року запровадження спільних скоординованих заходів державних органів та фінансових установ з метою мінімізації ризиків використання економічної та фінансової системи країни для відмивання кримінальних доходів, і фінансування тероризму.

При цьому голова Держфінмоніторингу відзначив, що вказане питання набуло особливої актуальності в умовах наростаючої фінансової кризи, що вимагає від державних органів додаткових спільних дієвих та ефективних заходів, передбачених спільним рішенням уряду та Нацбанку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: