Уряд обмежив термін іпотечних кредитів

Нове рішення уряду спрямоване на завершення будівництва недобудов, але навряд чи зробить житло доступнішим для людей.

Кабмін обмежив термін іпотечних кредитів на недобудоване житло для фізичних осіб до 30 місяців.

Уряд затвердив порядок надання іпотечних кредитів, які у свою чергу перераховуватимуться на завершення будівництва житла із ступенем готовності 70%. Цим документом він ввів обмеження по термінах кредитування фізичних осіб до 30 місяців.

Експерти стверджують, що в такий термін навряд чи хтось зможе повернути борг державі.

Схема кредитування виглядає наступним чином. Державна іпотечна установа надає одному з державних банків (Ощадбанку чи Укрексімбанк) цільову позику для кредитування населення. Кредит видаватиметься на 75% від вартості житла.

"Першочергове право на отримання іпотечного кредиту мають позичальники-громадяни, які знаходяться на квартирному обліку і ті, які потребують покращення житлових умов", — йдеться в документі.

Кредит надається громадянам, виходячи з норми 21 квадратний метр спільної площі житла на одного члена сім'ї плюс 10,5 квадратного метра на сім'ю в цілому.

При цьому в разі перевищення нормативної площі житла позичальник оплачує її за свої гроші.

Також поки не зрозуміло, які відсоткові ставки платитимуть громадяни. Як повідомили в прес-службі Міністерства регіонального розвитку та будівництва, це буде визначено іншими постановами Кабміну.

Сам же Мінрегіонбуд раніше вносив пропозицію платити за мінімальною ставкою НБУ плюс 2%.

В той же час, на думку фахівців, виплатити кредит за такий короткий термін було б нереально навіть два роки тому, коли разом із зростанням економіки зростали зарплати і курс долара відносно гривні був досить стабільним. Тоді іпотечний кредит на п'ять років гасився в середньому за два роки, а на десять — за чотири-п'ять років.

Нагадаємо, в докризові часи середній термін погашення заборгованості перед банками складав 5-7 років. Якщо врахувати, що зараз середня вартість однокімнатної квартири на первинному ринку Києва складає 50 тисяч доларів, 75% від цієї суми складе 37,5 тисяч доларів. Таким чином, навіть без врахування відсотків тільки по тілу кредиту щомісячно людина повинна буде виплачувати 1,25 тисячі доларів.

За даними прес-служби Мінрегіонбуду, зараз сформований остаточний список недобудов із ступенем готовності 70% — до нього увійшли 415 об'єктів.

Читайте також:

Нацбанк продасть боржникам дешеві долари для виплати кредитів

Житло у боржників не забиратимуть

Ющенку подарують дачу за 11 млн. євро

Зарплата українців впала до 1665 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: