Уряд образився на ЄС за те, що він не дав Україні грошей

Кабмін бачить ознаки виходу України з кризи, але зізнається, що не може подолати економічних проблем без матеріальної допомоги ЄС.

В Україні з'явилися ознаки того, що економічна криза досягла дна, і "перші ознаки руху у напрямку до одужання економіки".

Про це заявив віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря.

Серед ознак поліпшення стану економіки він назвав невелике (менше 1%) зростання у металургійній промисловості, яка є одним з найбільших джерел валютних надходжень у бюджет. Крім того, урядовець назвав добрим чинником підвищення довіри споживачів, позитивно оцінив початок реструктуризації банківського сектору та відновлення програми співпраці з МВФ.

Разом із тим, раніше Немиря зазначив, що для подолання кризи, окрім кредиту Міжнародного валютного фонду, Україна потребує допомоги Європейського Союзу.

Віце-прем'єр розкритикував ЄС і назвав суперечливим той факт, що Євросоюз допоміг Сербії, а не Україні, яка найбільше потерпає від кризи.

"Ми маємо МВФ, ЄБРР і Світовий Банк, але ЄС немає на горизонті. Це велика суперечність, і ми хоче почути на це відповідь. Україна – європейська країна. Чому ЄС не хоче надати такі інструменти Україні, як він надав Латвії, Угорщині, Румунії, Сербії? Грошей МВФ не досить", - наголосив Немиря.

Нагадаємо, 14 травня Україна отримала другий транш антикризового кредиту від МВФ. На рахунки Держказначейства надійшла сума у 2,625 мільярда доларів.

Вже після 15 червня Україна повинна отримати від Міжнародного валютного фонду наступний транш кредиту - близько 3 мільярдів доларів.

За словами прем'єра Юлії Тимошенко, другий транш кредиту Україна використає на виконання своїх зовнішніх зобов'язань і на підтримку реального сектора економіки.

Читайте також:

Гроші МВФ підуть на виплату боргів

Ющенко запевнив, що антикризовий план в Україні працює ефективно

Гроші МВФ надійшли в Україну

ЄБРР виділить українським фінустановам 125 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: