Уряд офіційно попросив у МВФ нові кредити

Кабмін запропонував МВФ нову програму співпраці, скасувавши попередню, затверджену в листопаді 2008 року.

Уряд Миколи Азарова просить Міжнародний валютний фонд (МВФ) затвердити нову програму кредитування України на період з червня 2010 року по грудень 2012 року.

Про це йдеться в листі про наміри Кабміну до директора-розпорядника МВФ Домініка Стросс-Кана.

Кабмін також пропонує скасувати попередню програму співпраці, затверджену в листопаді 2008 року, включаючи надання всіх траншів кредитів, які залишилися відповідно до цієї програми.

У листі не уточнюються фінансові параметри нової програми, так як вони згодом будуть вписані з відповідних глав держбюджету України на 2010 рік.

"Ми будемо консультуватися з МВФ у процесі прийняття рішень про нові заходи і надавати Фонду інформацію, яку він вимагатиме для здійснення моніторингу досягнень у процесі здійснення програми", говориться в документі. Моніторинг програми буде проводитися шляхом регулярних її переглядів і оцінки попередніх заходів, кількісних критеріїв виконання та індикативних цілей і структурних маяків. Перший перегляд програми пройде в (вересні) 2010 року, а потім - щоквартально, протягом усього терміну дії програми", - йдеться у листі уряду.

Уряд зобов'язується внести в проект держбюджету на 2010 рік дефіцит сектору загального держуправління на рівні 5% ВВП - не більше 54 млрд грн. "Згідно з цим, доходи плануються на рівні 313 млрд грн, А витрати будуть у рамках 367 млрд грн", - йдеться в документі. Раніше експерти прогнозували, що дефіцит держбюджету-2010 складе близько 9%.

Уряд України також має намір знизити поріг звернення для платників за спрощеною системою оподаткування до 300 тис грн на рік, як для фізичних, так і для юридичних осіб.

Також уряд Миколи Азарова обіцяє реформувати пенсійну систему. "В якості першого кроку знизимо виплати працюючим пенсіонерам, знизивши їх пенсії до 50% від загального розміру (але не нижче прожиткового мінімуму). Також реформуємо механізм пенсійних нарахувань", - повідомляють урядовці.

Відповідно до рекомендацій МВФ до "Закону про НБУ" уряд вніс зміни та посилив незалежність Нацбанку.

Уряд також планує завершити повну капіталізацію банків не пізніше кінця квітня 2010 року.

Читайте також:

МВФ вимагає в України підвищити ціни на газ для населення на 75%

МВФ зібрав кошти на нову кризу

Україна підготує лист МВФ: дефіцит бюджету покриватимуть за рахунок багатих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: