Уряд оскаржив тарифи Черновецького у прокуратурі

Чергове підвищення вартості послуг ЖКГ у Києві не залишилося поза увагою вищих органів влади.

Уряд переконаний, що рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у Києві приймалися з порушенням нормативно-правової бази і направив лист до прокуратури Києва щодо розслідування законності таких дій.

Про це повідомив міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

Він також заявив, що уряд разом з Антимонопольним комітетом та Державною інспекцією з контролю за цінами вивчає і юридичне обґрунтовування поділу киян на багатих та бідних.

Водночас міністр визнав, що підвищення тарифів наа житлово-комунальні послуги – компетенція органів місцевого самоврядування. За його словами, через відсутність конкурентних умов, ціни на послуги є нав’язаними та нереальними.

„Ми готові показати на громадських слуханнях і киянам, і депутатам міської ради, і міському голові і керівництву КМДА, де саме вони могли заощадити, і не підвищувати саме в такий спосіб, в такі рази, в таку кратність тарифи”.

Кучеренко вважає нелогічним, коли у структурі собівартості квартплати 8% займають ремонтні роботи, а 35% і 12% - прибирання територій та сходів під’їзду відповідно.

Саме тому, за словами міністра, уряд прийме відповідне рішення, яке зобов’яже владу на місцях при обрахуванні тарифів за кожним окремим будинком проводити громадські слухання, на яких проінформувати людей щодо ціноутворення та якості конкретних послуг.

„І люди нехай приймають рішення – потрібна їм така послуга за такою ціною, чи непотрібна”, - заявив він.

Як повідомлялося, 1 лютого на сайті газети "Хрещатик" оприлюднено розпорядження про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення. Вартість опалення зростає в 1,5 рази, водопостачання – в 1,8, водовідведення – в 2,5 рази. Вартість послуг утримання будинків та прибудинкових територій також зростає, але окремо для кожного будинку.

Це лише перший етап підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня, наступний має відбуватися 1 квітня.

При цьому, для малозабезпечених верств населення збережено старий рівень тарифів, а для всіх інших – встановлено новий, що суперечить конституційним положенням щодо рівності прав громадян.

Нагадаємо, вчора президент Віктор Ющенко скасував підвищення підвищення вартості тарифів на послуги ЖКГ, які Леонід Черновецький затвердив 25 лютого 2008 року. Тоді вартість комунальних послуг для деяких суб'єктів господарювання зросла у 3,5 - 9 разів.

Читайте також:
Черновецький виставить на продаж пів-Києва. Землю забере у "невдах"
Ціну на проїзд у Києві опустили
В'їзд до Києва стане платним
Черновецький: ми тепер заробляємо понад мільйон доларів на день
Черновецький випускає "душевний" сольник "Попурі 80-х"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: