Уряд передасть Росії ракетний крейсер "Україна"

Кабмін не має коштів на закупівлю озброєння для крейсера, тому від експлуатації судна Україною було вирішено відмовитись.

Ракетний крейсер "Україна" після завершення будівництва може бути переданий Росії.

Як повідомив міністр оборони Михайло Єжель, раніше планувалося добудувати крейсер, закладений ще за радянських часів, для потреб ВМС України, "але після детального аналізу від цієї ідеї було вирішено відмовитися".

"Сьогодні цей крейсер не є крейсером України - це, фактично, об'єкт у процесі будівництва", - підкреслив він. "І тому ім'я "Україна" він не повинен носити. Це об'єкт, який передаватиметься як державне замовлення, і, дасть Бог, ми його добудуємо для Російської Федерації", - розповів міністр.

Єжель нагадав, що будівництво цього крейсера почалося ще на замовлення СРСР, проте пізніше з'ясувалося, що в України немає ракети для комплексу "Базальт", яким він має бути оснащений. "І ці ракети коштують сьогодні, напевно, більше ніж сам крейсер", - зазначив він.

В Росії вже заявили, що розраховують незабаром включити ракетний крейсер до складу свого флоту. "На миколаївському суднобудівельному заводі стоїть ракетний крейсер "Україна" - такого класу, як "Москва" і "Устинов", в готовності 70%, нам цей корабель потрібен, і він може бути прийнятий до складу ВМФ Росії", - зазначив член комітету Держдуми з питань оборони Михайло Ненашев після продовження термінів перебування Чорноморського флоту РФ у Криму.

Нова угода по Чорноморському флоту відкриває можливість будівництва російських кораблів на українських верфях, зазначив Ненашев. "Умови українських верфей дозволяють російській стороні ставити питання про те, щоб ми могли будувати серйозні кораблі саме на них, і ми хотіли і хочемо це робити, і угода по Чорноморському флоту відкриває цьому дорогу", - сказав Ненашев.

Нагадаємо, будівництво крейсера "Україна" почалося в 1984 році, і в 1990 він був спущений на воду. У 1993 корабель був виведений зі складу ВМФ Росії і перейшов у власність України.

У 1994 через відсутність фінансування добудови крейсера була припинена.

Читайте також:

Росія добудує крейсер "Україна"

Уряд перейменує крейсер "Україна", щоб продати його Росії

Янукович підписав угоду про продовження перебування ЧФ Росії в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: