Уряд перейменує крейсер "Україна", щоб продати його Росії

Росія готова прийняти український крейсер у будь-який з чотирьох своїх флотів.

У Верховну раду внесено проект постанови про перейменування ракетного крейсеру "Україна". До перейменування крейсер з радянських часів носив назву "Адмірал флоту Лобов". Проект постанови пропонує повернути судну стару назву.

Автором зареєстрованої в парламенті ініціативи значаться Кабінет міністрів і глава уряду Микола Азаров.

Як відомо, Росія зацікавлена у придбанні недобудованого крейсера. Зокрема, депутат російської Держдуми, голова підкомітету з військово-технічної співпраці Михайло Ненашев днями заявив, що Росія зацікавлена в покупці ракетного крейсера "Україна". Він повідомив, що підписана угода про пролонгацію базування ЧФ РФ в Україні відкриває дорогу для досягнення конкретних домовленостей в питанні покупки крейсера. Ненашев додав, що крейсер може бути використаний на будь-якому з чотирьох флотів Росії.

Україна в 1993 році отримала від Росії недобудований ракетний крейсер "Україна", який понад 20 років будується в Миколаєві на Чорноморському суднобудівельному заводі ім. 61-го комунара. Неодноразові спроби продати крейсер Росії або третій стороні були невдалими. Для остаточної добудови крейсера необхідно близько 30 млн доларів.

У свою чергу, керівництво Миколаївської обладміністрації висловлюється за необхідність дозволити уповноваженим державним органам продаж крейсера "Україна" в існуючому вигляді.

Продаж недобудованого крейсера пропонується здійснити "в існуючому вигляді - з обов'язковим визначенням і обліком існуючої заборгованості держави перед підприємством - і відповідним відшкодуванням засобів від продажу для погашення боргів підприємства і поповнення його оборотних коштів", - повідомили в обладміністрації.

Читайте також:

Янукович підписав угоду про продовження перебування ЧФ Росії в Криму

Невідомий погрожував підірвати київське метро через угоду по ЧФ

Азаров: референдуму по російському флоту не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: