Уряд підтримав пільгові кредити для купівлі землі: хто може скористатися програмою

Уряд підтримав пільгові кредити для купівлі землі: хто може скористатися програмою

Associated Press

Позика надаватиметься строком до 10 років.

Кабінет міністрів підтримав здешевлення кредиту для купівлі землі сільгосппризначення за рахунок розширення програми державних гарантій кредитів, що надаються бізнесу.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Відтепер програмою державних портфельних гарантій зможуть скористатися фермери, які бажають придбати землю сільськогосподарського призначення. Уряд підтримав відповідне рішення під час засідання... Це вже третя наша програма, яка спрямована на здешевлення грошей для фермерів, і це дозволяє їм не лише придбати землю, а також почати дійсно стратегічно та довгостроково інвестувати у своє виробництво", - заявив очільник Кабміну.

Шмигаль зазначив, що пільгові умови будуть розповсюджуватися лише на дрібних та середніх аграріїв, які вже працюють на землі та мають у користуванні не більш ніж 500 гектарів. Позика надаватиметься строком до 10 років, а гарантії від держави дозволяють суттєво знизити ставку за кредитом, який надає банк. 

Нагадаємо, від 1 липня в Україні припинив дію мораторій на продаж сільськогосподарських земель, що діяв від 2002 року, і відкрився ринок землі. Відтепер українці можуть вільно купувати та продавати землю сільськогосподарського призначення. 

Впродовж останніх двох років Верховна Рада ухвалила низку законів, які встановили нові правила та обмеження для усіх його учасників – власників та орендарів землі, потенційних покупців, підприємств аграрного сектору. Пояснення, як купити та як продати землю сільськогосподарського призначення, читайте у нашому матеріалі.

Новини тижня: що українці думають про відкриття ринку землі

Новини тижня: що українці думають про відкриття ринку землі
Наступна публікація