Уряд підвищив ціни на газ для населення. Що це означає

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українці платитимуть за газ на чверть більше.

Від 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення становитиме 8550 гривень за 1 тисячу кубічних метрів. Відповідне рішення уряд схвалив на засіданні 19 жовтня. Це означає, що ціни на газ зростуть на 23,5%. Нині тариф на газ для населення в Україні становить 6,9579 грн за 1 кубометр, він буде збережений до 1 листопада.

Навіщо це зробили

Найголовнішою причиною, чому ціна була підвищена – від України цього вимагав МВФ. Підвищення вартості газу до ринкової для населення було однією (не єдиною) з умов для отримання чергового траншу кредиту від валютного фонду. Оскільки цього не сталося, МВФ призупинив програму кредитування, термін якої мав сплинути у березні 2019 року.

У Кабміні розповіли, що спочатку МВФ взагалі вимагав прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості – тобто збільшити їх на 60% від нинішньої вартості. В уряді від початку розуміли, що це вкрай ударить по гаманцям населення та настрій українців, що особливо небажано у передвиборчий рік. Тому там доклали чимало зусиль, щоб досягти так званого "компромісу" у 23,5%.

ВідеоНезабаром ціна на газ для українців зросте майже на чверть

Із першого листопада газ коштуватиме 8550 гривень за кубометр. І це на 23,5% більше, ніж ми платимо зараз. Рішення про здорожчання блакитного палива ухвалив Кабінет Міністрів після переговорів із МВФ. Прем'єр-міністр України каже - там вимагають, щоби газ для українців коштував приблизно стільки ж, як і для жителів країн Євросоюзу. 

Незабаром ціна на газ для українців зросте майже на чверть

Як пояснюють підвищення в уряді

В уряді зазначають, що необхідність таких заходів викликана тим, що у 2006-2013 роках були взяті мільярдні доларові кредити, які не були тодішньою владою спрямовані на розвиток економіки, а були "розтриньканні і витрачені на "проїдання"".

"Безвідповідальність тодішніх чиновників, зробила сьогодні заручниками простих українців. А тепер настав час повертати ці борги", - йдеться у заяві Кабінету міністрів.

У наступні п’ять років Україна має віддати більше 30 мільярдів доларів. Зазначається, що нинішній уряд уже розпочав знижувати боргове навантаження, проте співпраця з МВФ все ще є необхідною для України. "Без кредиту МВФ країна опинилася б на межі банкротства", - підкреслюють урядовці.

Ми погодили підвищення ціни на газ з 1 листопада на 23,5%

У період з 2005-2013 роки Україна накопичила боргів понад $50 млрд. Майже річний бюджет країни. Чи послужили ці кошти розвитку країни? Ні. Вони лягли непосильним тягарем на плечі кожного з нас. І зараз ми шукаємо можливостей виплатити ці борги і знизити навантаження. Ми ведемо непрості перемовини з Міжнародним валютним фондом. Але критичною умовою співпраці є коригування ціни на газ для споживачів. Це зобов’язання Україна взяла на себе ще в 2008 році. Не виконати його зараз – повернутися в дефолт та у часи гіперінфляції. Ми погодили підвищення ціни на газ з 1 листопада на 23,5%. Це непросто, але це менше за первинні вимоги, які нам висували. І ми захистимо кожну родину, якій важко буде сплачувати за тепло і світло. - For the period of 2005-2013 Ukraine had accumulated over $50 billion debts. It’s almost an annual budget of the country. Has this money served the country’s development? No. It became a heavy burden for each of us. Now we are seeking the ways to pay off the debts and decrease the pressure. We are having an uneasy discussion with the International Monetary Fund. And the key condition for cooperation is the correction of the gas price for consumers. Ukraine has taken this obligation in 2008. If we don’t fulfil it now – we’ll go back to default and period of hyperinflation. We approved a 23,5% gas price increase from November 1. It wasn’t easy but it’s less than the initial requirements. We will protect every family which finds it difficult to pay for heating and electricity.

Опубликовано Volodymyr Groysman Пятница, 19 октября 2018 г.

Чи отримає Україна гроші від МВФ

Вірогідніше за все. Вже через кілька годин після того, як уряд оголосив про своє рішення щодо газу, Міжнародний валютний фонд опублікував заяву, що домовленість з українською владою про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA) вже досягнута. Наразі йдеться про 3,9 млрд доларів, які Україна може почати отримувати у 2019 році.

Проте в МВФ підкреслюють, що будуть уважно слідкувати, чи дотримається український парламент рекомендацій фонду щодо схвалення державного бюджету на наступний рік. Далі - засідання ради директорів (орієнтовно початок 2019) та остаточне схвалення нової програми кредитування. Щодо газу є ще один нюанс - МВФ очікує від уряду, що ціна на газ для споживачів не просто буде відображати ринкові тенденції, а й буде збережена підтримка малозабезпечених споживачів.

Субсидії

Кабінет міністрів вніс зміни в постанову щодо оформлення державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг українцями. Зміни набули чинності з початком поточного місяця.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця. Також право на допомогу матимуть ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку. На 30% понаднормової площі матимуть право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Основні зміни до субсидій жовтень 2018
Економічна правда

При розрахунку житлової субсидії не будуть враховані до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову. В разі відсутності доходів через хворобу чи інші життєві обставини визначення права на отримання субсидії відводиться до компетенції відповідної комісії.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. Від 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн".

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

  •  Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.
  •  Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості
  •  Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді субсидію в Україні домогоподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах.

Якщо субсидію на новий рік 2018-2019 рр уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua

ВідеоОпалювальний сезон-2018: хто може претендувати на субсидію та що робити тим, кого її позбавили

128 тисяч розлучень - половина від кількості весіль. Це - цифри року минулого. Але нині, особливо на осінь, очікують ще потужнішу хвилю розірвання шлюбів. Справа тут зовсім не в почуттях, що охололи, а в субсидіях. В травні держава ускладнила правила надання субсидій: намагаючись зробити пільгу більш адресною. 

Опалювальний сезон-2018: хто може претендувати на субсидію та що робити тим, кого її позбавили

Залиште свій коментар

Вибір редакції