Українцям на місяць подовжили карантин: як країна житиме у режимі надзвичайної ситуації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кабінет міністрів подовжив карантин на 30 днів і запровадив по всій Україні режим надзвичайної ситуації через коронавірус.

Третього квітня карантин не закінчиться. Уряд подовжив його принаймні до 24 квітня та запровадив по всій Україні режим надзвичайної ситуації на найближчі 30 днів. Таке рішення Кабмін ухвалив для протидії поширенню коронавірусу в Україні, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

До 25 березня режим надзвичайної ситуації діяв у шести регіонах. Тепер жорсткий карантин, обмеження руху громадського транспорту, патрулі на вулицях, закриття магазинів і кафе, дезінфекція об'єктів і територій - по всій країні.

Уряд попереджає: що і карантин, і надзвичайну ситуацію можуть продовжити і після 24 квітня у разі, якщо ситуація не поліпшиться. До кінця тижня планують повністю заборонити пасажирський рух по обидва боки кордону.

Запроваджений урядом режим передбачає можливість скористатися матеріальними резервами та обмежувати торгівлю, навчання та рух транспорту. На відміну від надзвичайного стану, який має схвалити Верховна Рада, під час надзвичайної ситуації не можна обмежувати права конституційні громадян. Перекривати дороги чи карати когось, хто вийшов з будинку, у такому разі не можна. Натомість МОЗ хоче примусово обстежувати та шпиталізувати тих, хто має симптоми коронавірусу, але жене медиків від себе.

Кримінальну відповідальність уряд хоче запровадити за експорт товарів епідеміологічного призначення. Щоправда, на це доведеться отримати згоду парламенту, куди урядовці сьогодні спрямували відповідний законопроект. До кінця тижня Україна може цілковито самоізолюватись від світу. Уряд терміново готує рішення про закриття всього пасажирського руху через кордон.

Кабмін також рекомендує роботодавцям утриматись від звільнень та скорочень персоналу. Урядовці підтримали постанову, згідно з якою на час карантину зберігаються трудові права та зарплата найманих працівників.

У Кабінеті міністрів планують подати приклад і надалі працювати дистанційно. Та навіть засідання уряду проводити віддалено.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва.

Залиште свій коментар

Вибір редакції