Уряд подумав про космос

Кабінет міністрів сьогодні на засіданні затвердив загальнонаціональну цільову науково-технічну космічну програму України на 2008-2012 роки.

Як передає УНІАН, про це журналістам повідомив генеральний директор Національного космічного агентства Юрій Алєксєєв.

За його словами, державне фінансування програми становить 1,5 млрд. грн.

Planety
inauka.ru
Україна продовжує освоєння космосу
Згідно з програмою, зокрема, Україна має запустити два супутники дистанційного зондування землі, створити супутник зв`язку і брати участь у тендерах щодо створення супутників для інших країн.

Для Єгипту супутник уже створений, і восени може бути переданий замовнику, зазначив пан Алєксєєв.

Також, за його словами, програмою передбачено навчання українських фахівців на європейських космічних підприємствах.

Згідно із загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою, текст якої є в розпорядженні УНІАН, передбачається, що в результаті її реалізації прямий дохід держбюджету при реалізації комерційних проектів «Либідь» (надання телекомунікаційних послуг), «Циклон-4», «Морський старт», «Наземний старт» і «Дніпро-м» (надання пускових послуг) складе від 400 до 650 млн. грн., а непрямий дохід, одержаний в результаті здійснення космічної діяльності, направлений на посилення національної безпеки, а також впровадження розробок і новітніх технологій, складе близько 4,5 млрд. грн.

Передбачається, що загальний обсяг фінансування програми складе 2,26 млрд. грн., зокрема 1,56 млрд. – за рахунок держбюджету і 700 млн. грн. – за рахунок інших джерел.

Крім того, передбачається залучити близько 3 млрд. грн. іноземних інвестицій на здійснення комерційних проектів «Морський старт», «Наземний старт», «Дніпро» та інших проектів.

При цьому кошти держбюджету будуть спрямовані на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, а закупівля товарів і послуг на користь національної безпеки та оборони здійснюється згідно з державним оборонним замовленням.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: