Уряд порадив шахтарям самостійно вирішити свої проблеми

У Мінвуглепромі пояснюють, що не можуть допомагати приватним шахтам в той час, коли не вирішені проблеми шахт державних.

Держава не має наміру шукати ринок збуту для приватних шахт. Про це сьогодні заявив на брифінгу в Кабінеті міністрів міністр вугільної промисловості Віктор Полтавець, коментуючи пікетування будівлі уряду представниками трьох недержавних вугільних підприємств – шахтоуправління ім. Чапаєва, шахти "Світанок" і шахти "Ждановська".

"Для приватних шахт держструктури не шукатимуть ринок збуту", - наголосив Полтавець, зазначивши, що держава має займатися державними шахтами, які також перебувають у важкому стані.

На думку міністра, приватні вугільні підприємства повинні самостійно займатися пошуком ринків збуту вугілля. "Є приватні електростанції, необхідно шукати, у них не завантажені склади так, як на державних електростанціях", - сказав Полтавець.

Він повідомив, що вже було проведено ряд зустрічей з керівництвом приватних шахт, планується продовжувати ці зустрічі для пояснення того, що вони мають шукати ринки збуту.

Полтавець зазначив, що у зв`язку із кризою різко знизилося споживання як енергетичного, так і такого коксівного вугілля. Зокрема, шахти, які перебувають у веденні Мінвуглепрому, зменшили обсяг видобутку на 11,5%.

"Це вже критично, нам далі не можна знижувати", - сказав міністр.

Разом з тим, за його словами, важко йде реалізація вугільної продукції.

"Ми реалізуємо через енергетиків 50% того, що необхідно реалізувати. Та сама ситуація по металургах", - заявив Полтавець.

За його даними, на сьогодні на складах залишки вугілля становлять понад 2,5 млн тонн. "Це заморожені кошти на 1,5 млрд грн”, - пояснив він.

Наприклад, у червні, сказав міністр, для стабільної роботи галузі і для виплати зарплат необхідно реалізувати понад 800 тис. тонн енергетичного вугілля. Водночас енергетики поки що підтверджують тільки половину закупівель.

Таким чином, зазначив Полтавець, необхідно буде шукати інші резерви, зокрема в бюджеті, для виплати зарплат у повному обсягу. За його даними, на сьогодні заборгованостей із зарплати, включаючи квітень, перед шахтарями немає.

Як повідомляв ТСН.ua, з 2 червня працівники трьох орендних вугледобувних підприємств Донецької області пікетують Кабінет міністрів з вимогою забезпечити прийом державною компанією "Вугілля України" вугілля, що видобувається шахтами, які не підпорядковані Міністерству вугільної промисловості.

Читайте також:

Тисяча донецьких шахтарів вже другий день пікетує Кабмін

Шахтарі взяли в облогу Кабмін та ВР

Майже тисяча донецьких шахтарів виїхала на облогу Кабміну

Керівника кожної української шахти допитають щодо виплати зарплат

ВідеоУряд не допоможе шахтарям

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: