Уряд поступився підприємцям: спрощену систему оподаткування залишать

Підприємці та уряд підписали меморандум: після прийняття нового Податкового кодексу "спрощенців" не чіпатимуть.

Урядова робоча група та представники малого бізнесу, які працюють за спрощеною системою оподаткування, підписали Меморандум про узгодження спільних дій щодо внесення змін до Податкового кодексу.

Згідно з документом, спрощена система оподаткування залишиться такою ж, як і до прийняття Податкового кодексу.

Як повідомили у Секретаріаті Кабміну, підписання меморандуму відбулося за результатами чергового раунду переговорів 1 грудня.

Уряд на переговорах представляв міністр фінансів Федір Ярошенко.

Сторони відзначили, що вітають застосування президентом Віктором Януковичем вето на Податковий кодекс. Уряд та підприємці погодилися утворити постійну Координаційну раду малого та середнього бізнесу при Кабміні та включити представників бізнесу до складу громадських рад і колегій органів виконавчої влади.

Крім того, сторони домовилися, що влада не застосовуватиме штрафні санкції з пенсійних внесків, які нараховані на 1 грудня 2010 року для підприємців, які є платниками єдиного податку. А також до 1 січня 2011 року доопрацювати законодавство з питань єдиного соціального внеску.

Крім того, меморандумом передбачено правові гарантії учасникам акцій протесту на Майдані.

Також передбачено, що керівники відомств, які припустилися помилок при підготовці Податкового кодексу, будуть притягнуті до відповідальності.

"Таким чином, у меморандумі узгоджено позиції щодо всіх питань, які турбували підприємців, і визначено механізм участі підприємців у формуванні податкового законодавства, а також громадського контролю за діяльністю влади", - повідомили в Кабміні.

Раніше в середу Верховна рада відмовилася ухвалити закон про спрощену систему оподаткування. За два проекти закону проголосувало відповідно 101 і 6 депутатів.

Як відомо, на Майдані другий тиждень тривають протести підприємців, які виступають проти нового Податкового кодексу.

У вівторок, 30 листопада, президент Віктор Янукович скористався правом вето на Податковий кодекс. Очікується, що це питання буде розглянуте у парламенті у четвер, 2 грудня.

Читайте усю хроніку "нового Майдану": підприємці проти Податкового кодексу

Читайте також:

Депутати провалили закон про "спрощенців"

Підприємці знову йдуть на Майдан: їх не влаштував компроміс від Януковича

Азаров поскаржився, що його Податковий кодекс "замазали чорною фарбою"

Янукович ветував Податковий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: