Уряд примусить комунальників заробляти самотужки

Шукати шляхи заробляння порадили лікарням, університетам, школам, дитячим спортивним секціям.

Ті, хто гадав, що Україна вже живе і працює в ринкових умовах - помилялися. Ринок почнеться саме зараз. Відтепер замовити послуги пожежників, пропустити студенську пару, провести додатковий урок фізкультури - все це обійдеться в копійчину. Уряд дав доручення міністерствам - переглянути послуги комунальних установ, і виокремити з них платні, аби ті могли заробити гроші. Самі комунальники зиску від намірів влади поки що не бачать.

Обухівський пожежний загін їздить на позиченому бензині, доношує стару форму і радіє, що вижив у період масового скорочення штатів. Він обслуговує більше двадцяти населених пунктів. За кілька місяців скоротили всі сільські пожежні частини. Тепер міська бригада з чотирьох чоловік за всіх працює. Виїздів - більше десяти на день. Без жертв не обходиться.

Вирішення проблеми, як завжди, чекали від влади. Їм допомогли: не грошима. Порадою. "Хтось там відмічає весілля, хоче феєрверк, він може тоді запросити машину, щоб у випадку чого загасити пожежу", - розповідає про нововведення глава МНС Володимир Шандра.

А ще можна попросити пожежників полити город, випомпувати з погреба воду. Список послуг - довгий. Його, виявляється, давно затвердили. Але процес заробляння грошей не налагодили. Бо ж пожежі гасити нікому.

Справжнє покликання пожежників відстоюють і в районній владі.

"Не хотілося б, щоб вони так заробляли собі гроші. Їм інколи треба виїхати на пожежу – виявляється, що вони комусь там на дачу воду повезли, чи комусь города повезли – це неправильно", - розповідає заступник голови Обухівської райдержадміністрації Олександр Бабенко.

Шукати шляхи заробляння порадили також лікарням, університетам, школам, дитячим спортивним секціям. Хто буде в переліку, за що платитимуть і скільки - ще місяць у міністерствах міркуватимуть. Тим часом на місцях за і проти зважують.

Обухівський районний центр дозвілля - найкмітливіший з усіх: тут і кіно показують, і англійську викладають і навіть вчать еротичніим танцям, життя вирує у районному центрі дозвілля. Поки що. Нова постанова уряду погрожує перекрити творчий кисень.

В центрі на платній основі займається сім хореографічних кружків, надається в оренду кінозал, сцена, численні класи. Розмір оренди теж влада вирішує. Підвищення - не завадить. Бояться лише одного - підвищення оренди вартість занять підніме.

Міністр сім’ї, молоді і спорту Юрій Павленко каже, що в його підопічних півдищення розцінок не планується. Проте нові можливості обіцяє. "Більшість з них немає свого рахунку, а лише в управління, і таким чином їм дуже важко залучити спонсорську допомогу офіційним шляхом. Сьогодні вони таку можливість отримали", - каже Павленко.

На місцях бояться, аби їх лише з цими рахунками не залишили. Без надії на бюджетне фінансування.

Читайте також:

Тимошенко збирає пожертви на зарплати бюджетникам

Студентів зобов'язали платити за "хвости" та прогули

З 1 червня у Києві підвищаться тарифи на послуги ЖКГ

З українських доріг приберуть знак "40"

ВідеоКомунальні послуги стануть платними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: