Уряд прив'язав вартість газу до долара

Щомісячна вартість газу для бюджетних організацій та промислових споживачів буде вираховуватися щомісяця за спеціальною формулою.

Кабінет міністрів своєю постановою зобов`язав Національну комісію регулювання електроенергетики (НКРЕ) у разі зміни середньомісячного курсу гривні до долара робити перерахунок цін на газ для установ і організацій, які фінансуються з державного і місцевих бюджетів, а також для промислових споживачів та інших суб`єктів господарювання.

Відповідна постанова Кабміну опублікована на сайті Верховної ради.

Зокрема, Кабмін встановив, що граничні рівні цін на природний газ, які встановлюються НКРЕ для згаданих споживачів, підлягають корекції наступного місяця продажу газу ”Нафтогазом” таким споживачам у разі зміни середньомісячного курсу гривні до долара, встановленого Нацбанком в місяці продажу газу, до курсу, який був встановлений Нацбанком станом на 1 січня 2009 року, за спеціальною формулою.

Також постановою вносяться зміни до Тимчасового порядку встановлення роздрібних цін для потреб населення.

Крім того уряд звільнив НКРЕ від необхідності узгоджувати розрахунок роздрібних тарифів на природний газ для населення з Міністерством економіки.

Довідка. Національна комісія регулювання електроенергетики створена у грудні 1994 року указом тодішнього президента Леоніда Кучми.

Згідно з указом президента від 30 жовтня 2000 року, за НКРЕ був закріплений статус центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, що підконтрольний і підзвітний президенту.

До вступу в силу положень конституційної реформи склад членів НКРЕ формувався указами президента за поданням прем`єр-міністра. На даний час члени НКРЕ призначаються і звільняються постановами Кабінету міністрів.

Читайте також:

Фірташ хоче, щоб Україна віддала свою ГТС Росії та Європі

В Чернівцях вирішили не опалювати школи у вихідні дні

"Нафтогаз" на межі банкрутства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: