Уряд прогнозує 3 мільйони безробітних цього року

За офіційними даними Кабміну, зараз кількість безробітних зменшується. Втім, протягом року до центрів зайнятості звернуться 3 мільйони людей.

Станом на 20 березня в Україні було зареєстровано 892,1 тисячі безробітних. 637,4 тисячі з них отримують допомогу з безробіття.

Про це повідомила міністр праці та соціальної політики Людмила Денісова.

“На 20 березня кількість зареєстрованих безробітних становила 892,1 тисячі, із них 637,4 тисячі отримують допомогу по безробіттю. Аналогічною була ситуація у 2004 році. Тоді за рік до центрів зайнятості звернулися приблизно 3 мільйони людей. У 2009 році ми очікуємо десь такої ж кількості. Та не слід забувати, що 2004 року допомога зі втрати роботи була меншою, ніж зараз. До того ж не було такої кількості активних програм для безробітних”, - сказала вона.

За словами Денісової, в лютому цього року в Україні почала скорочуватися кількість людей, які працюють у режимі вимушеної неповної зайнятості.  “У січні їх було 2,2 мільйона, а в лютому вже 1,7 мільйона”, – наголосила міністр.

Денісова також розповіла, що бюджет Фонду соцстрахування на випадок безробіття на 2009 рік становить 4,7 мільярда гривень.

“Ми готові платити всім, хто втратить роботу. Але, звісно, краще ці гроші спрямувати на активні програми. Уряд у вирішенні проблеми безробіття насамперед намагається зберегти робочі місця", - зазначила вона.

"Існують три програми. Перша - фінансування часткового безробіття. Ми покриваємо роботодавцю частину зарплати робітника за умови, що він його не звільнятиме. Тим самим зберігаємо на підприємстві кваліфікованих людей, адже рано чи пізно воно все одно знову запрацює. Інша програма - фінансування перенавчання робітників. Це якщо працедавець все ж таки не бачить перспективи й вирішує перепрофілювати підприємство. І є ще третя програма - компенсація частини зарплати, яку робітник втратив через переведення його на некваліфіковану роботу. Усе це спрямовано на збереження людей на робочих місцях”, - додала голова Мінпраці.

Нагадаємо, за інформацією Денісової, станом на 1 березня в Україні було зареєстровано більше 900 тисяч безробітних. За урядовими даними, на одну вакансію зараз претендують від 10 до 70 людей.

Разом із тим, у середині березня Генеральна прокуратура оприлюднила дані, згідно з якими кількість безробітних в Україні становить 2 мільйони людей.

Протягом останніх п'яти місяців кількість безробітних в Україні збільшилася на 930 тисяч і зараз становить 2 мільйони людей.

За словами заступника генпрокурора Тетяни Корнякової, станом на середину березня мільйон українців перебував у адміністративних відпустках, а  2 мільйони працювали в режимі скороченого робочого дня.

Читайте також:

В Україні зареєстровано 906 тис. безробітних

Звільнені урядовці саджають дерева і фарбують паркани

За незаконні звільнення будуть саджати

Кількість безробітних українців зросла до 2 мільйонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: