Уряд пропонує Раді збільшити пенсійний вік для жінок до 60 років

Пропонується також з 2013 року підвищити пенсійний вік для чоловіків, що працюють на державній службі, до 62 років.

 Кабінет міністрів пропонує Верховній раді підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011. Про це сказано в законопроекті №7455 "Про заходи для законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", зареєстрованому на сайті парламенту 13 грудня.

Також пропонується з 2013 року підвищити пенсійний вік для чоловіків, що працюють на державній службі, до 62 років.

Планується також поступово підвищити вік для жінок для одержання державної соціальної допомоги з 58 до 63 років і збільшити необхідну вислугу для призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям, увівши при цьому її календарне обчислення.

Також Кабмін пропонує парламенту виключати з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, періоди, коли особи підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Законопроектом пропонується визначити механізм введення накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, передбачивши початок перерахування страхових внесків з року, у якому буде забезпечена бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду.

При цьому учасниками II рівня цієї системи визначити осіб, яким на дату введення системи виповнилося не більш ніж 35 років, а розмір страхового внеску на дату впровадження системи встановити в розмірі 2% з наступним його щорічним підвищенням на 1 % до 7%.

Також пропонується встановити максимальний розмір пенсії для осіб, що втратили працездатність, на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму й передбачити виплату працівникам бюджетної сфери одноразової допомоги при виході на пенсію в розмірі 10 призначених місячних пенсій.

Нагадаємо, 13 грудня прем'єр-міністр Микола Азаров доручив віце-прем'єру-міністру, міністру соціальної політики Сергію Тігіпко організувати громадське обговорення пенсійної реформи.

Зазначимо, як повідомив вранці у понеділок, 20 грудня, спікер Ради Володимир Литвин, Кабінет міністрів вирішив доопрацювати законопроект про пенсійну реформу. Спочатку уряд вніс законопроект до Верховної ради, а потім забрав його на доопрацювання.

Литвин звернувся до присутнього на засіданні погоджувальної ради першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва з проханням якомога швидше повернути в Раду відповідний документ для того, щоб не довелося змінювати його реєстраційний номер.

Читайте також:

Пенсійну "дірку" залатають 18 мільярдами

Янукович визначив курс реформ на 2011 рік

Максимальна пенсія в Україні становитиме 8808 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: