Уряд провокує аптечне шахрайство

Через обмеження торговельної надбавки на ліки, виробники медикаментів змушують лікарів продавати більше їх препаратів.

Уряд обмежив торговельну надбавку на 8 тисяч медикаментозних препаратів. Метою такого рішення було втримання росту цін. Проте менше витрачати на пігулки українцям навряд чи вдасться. Фахівці прогнозують, що виробники медикаментів посилять вплив на лікарів, вимагаючи їх виписувати більш дорогі ліки.

Експерти побоюються, що в Україні може збільшитися кількість випадків недобросовісного виписування рецептів. "Обмеження може призвести до того, з чим бореться це обмеження. Жадобу наживи цим не зменшиш", - вважає віце-президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. Тому, говорить він, виробники ліків будуть знаходити виходи, аби зберегти норму прибутку.

Фармацевти можуть збільшити свої продажі, примушуючи лікарів виписувати тільки їх препарати і в певній кількості.

За словами лікаря-педіатра Наталії Коломієць, лікарів спокушають грошима, поїздками за кордон або фінансуванням клінічних випробувань нових ліків.

У Міністерстві охорони здоров’я розробляють нововведення, згідно якого лікарі мають указувати в рецептах тільки назву активної речовини ліків, аби потім пацієнт сам міг вибрати лікарський препарат із великої кількості аналогів. Проте фахівці у реальність такого проекту вірять слабо.

За підрахунками експертів, щороку українці переплачують за зайво призначені або за дорогі препарати близько чотирьох мільярдів гривень. Шкоду, яку вони можуть нанести здоров’ю, підрахувати неможливо.

Докладніше про фармакологічну змову дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Ліки в Україні не контролюють

Україна знову закупить індійську вакцину, яка вбила підлітка

КС заборонив Ющенку впливати на медичну політику Тимошенко

Діабетикам загрожує інсуліновий голод

ВідеоЗаробіток на хворих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: