Уряд Росії ліквідує Об'єднання українців

Мін'юст РФ збирається 31 січня закрити Об'єднання українців Росії: за тією ж схемою, як закривали національно-культурну автономію.

Міністерство юстиції РФ на 31 січня запланувало процедуру закриття Об'єднання українців Росії (ОУР) за тією ж схемою, як перед тим закривали Федеральну національно-культурну автономію українців (ФНКА), повідомив головний редактор інформаційного порталу ОУР Віктор Гіржов.

"Преси української в Москві немає. Це при тому, що і вірмени, й азербайджанці, і навіть лезгини мають свої друковані органи. У нас - лише електронні засоби. Нам ніхто не допомагає, давлять навіть те, що є", - розповів Гіржов.

Він зауважив, що керівник ФНКА Валерій Семененко водночас є співголовою Об'єднання українців Росії.

"Він періодично робить політичні заяви. Визнає, що вже багатьох "дістав". Тому, можливо, й вирішили закрити всю діяльність, пов'язану з ним. А замість ФНКА створять нову організацію. Керовану і штучну", - припустив Гіржов.

Редактор дорікнув українській владі, що вона "не має наміру боротися" за Бібліотеку української літератури у Москві, яку російська влада збирається переформатувати на "бібліотеку дружби народів".

Нагадаємо, українську бібліотеку в Москві обшукали втретє за останні два місяці. Працівники відділу боротьби з екстремізмом вилучили жорсткі диски з комп'ютерів, книжки, в яких було виявлено слово "націоналізм" і читацькі квитки, а також близько 50 назв книжок. Це література про ОУН-УПА, помаранчеву революцію та Андрія Шептицького.

МЗС України пообіцяло допомогти українцям в Росії створити громадську організацію, яка б захищала їх культурно-освітні та інші права. Водночас прем'єр Микола Азаров розповів, що бібліотека є власністю московського уряду.

"До цієї бібліотеки Україна не має жодного стосунку. Наші дії були б зовсім іншими, якби це була наша бібліотека або співробітники були б громадянами України. Наші дії були б рішучішими і жорсткішими", - заявив глава уряду.

Читайте також:

"Свобода" вимагає заборонити в Україні діяльність російських організацій

Азаров: Україна не має стосунку до української бібліотеки в Москві

РФ: автономію українців закрито через політику, яка підривала дружбу двох держав

Налякані українці заявили про масові утиски з боку Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: