Уряд розробляє генплан території України на 20 років

Для міст з населенням більше 500 тис. людей, курортів державного значення складовою генерального плану є концепція розвитку міста.

Генеральна схема планування території України розробляється на розрахунковий термін, який складає 20 років. Про це йдеться в проекті Містобудівного кодексу України.

Планування територій на загальнодержавному рівні полягає в розробці Генеральної схеми планування території України, схем планування окремих частин території України, які включають території кількох областей, схем міжнародних транспортних коридорів і зон їх впливу, загальних проектів територіального розвитку трансграничних регіонів.

Порядок реалізації Генеральної схеми планування території України, склад показників проведення її моніторингу визначається законом України "Про Генеральну схему планування території України".

Центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування і архітектури щорічно проводить моніторинг реалізації Генеральної схеми планування території України за показниками, затвердженими в установленому порядку, і подає Кабінету міністрів України звіт про її виконання станом на 1 січня поточного року.

Схеми планування окремих частин території України розробляються на розрахунковий термін, який складає 20 років. Схеми планування і забудови територій на місцевому рівні розробляються на: 20 років (довгостроковий період) з виділенням першого періоду, який складає 10 років.

Для міст з населенням більше 500 тис. людей, курортів державного значення складовою генерального плану є концепція розвитку міста.

Генеральний план є основою для виконання плану зонування території у складі місцевих правил забудови.

Для населених місць, які занесені в Список історичних населених місць України, розробляється історико-архітектурний опорний план.

Список історичних населених місць затверджується Кабінетом міністрів України.

Раніше повідомлялося, що Київська обласна держадміністрація (КОДА) планує до кінця 2010 р. розробити схему планування території Київської обл. на період до 20 років.

Читайте також:

Новий генплан забудови Києва: Хрещатик більше не чіпатимуть

Уряд доручив Черновецькому зупинити забудову Софії Київської й Лаври

ТОП-10 найнебезпечніших спальних районів України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: