Уряд створив програму розвитку країни на рік

Уряд запропонував Раді схвалити програму розвитку країни на 2010 рік в соціальній та економічній сферах. Серед пріоритетів – боротьба з бідністю, оздоровлення банківської системи, робота з МВФ.

Кабінет міністрів запропонував Верховній раді затвердити державну програму економічного й соціального розвитку України на 2010 рік.

Відповідний законопроект зареєстровано в парламенті 14 квітня.

Програма включає три блоки: оцінка тенденцій економічного розвитку в 2009 році, термінові антикризові заходи Кабміну й пріоритети соціально-економічної політики на 2010 рік.

За перші 100 днів роботи уряд ставить своїм завданням вивести економіку із загрозливого фінансового стану, відновити інвестування економіки й співробітництво з міжнародними фінансовими організаціями.

Одночасно Кабмін має намір вжити низку заходів, спрямованих на боротьбу з бідністю.

Він називає своїм першочерговим пріоритетом оздоровлення державних фінансів і, зокрема, розробку реалістичного й збалансованого державного бюджету на 2010 рік.

При цьому уряд ставить завданням скоротити дефіцит держбюджету-2010 до рівня не більше ніж 6% ВВП і покрити його неемісійними джерелами.

Серед пріоритетів Кабмін також називає оздоровлення банківської системи й стимулювання припливу інвестицій.
При цьому уряд хоче збільшити обсяг прямих іноземних інвестицій на 5 млрд. доларів в 2010 році.

Уряд також назвав свої пріоритети в соціальній політиці, гуманітарній сфері, безпеці життєдіяльності людини, забезпеченні умов для подальшого соціально-економічного зростання, розвитку реального сектору економіки, регіональній політиці, обороноздатності держави, удосконаленні діяльності правоохоронних органів, співробітництві з міжнародними організаціями.

До програми додаються основні прогнозні макропоказники економічного й соціального розвитку України на 2010 рік.
Зокрема, Кабмін прогнозує зростання ВВП на 3,7% (номінальний ВВП 1 083,1 млрд. гривень), зростання промислового виробництва на 5,3%, інфляцію - 13,1% (грудень до грудня 2009 року).

До програми також додається перелік 112 державних цільових програм, які планується фінансувати в 2010 році, і план співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями на 2010 рік.

Програму має представити парламентаріям перший віце-прем'єр Андрій Клюєв.

Рада має намір розглянути цю програму 15 квітня. Раніше Кабмін планував внести в Раду держпрограму економічного й соціального розвитку України на 2010 рік на затвердження разом із проектом держбюджету на 2010 рік.

Нагадаємо, перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв заявив, що закон про державний бюджет на 2010 рік буде прийнятий до 1 травня.

"Ми фактично вже підготували проект бюджету на 2010 рік, я думаю, що до наступного сесійного тижня він вже буде готовий. Як ви знаєте, у нас одне питання, яке ми повинні будемо вирішити, і він на стадії вирішення - це ціна на газ. Думаю, що до кінця тижня цього або наприкінці наступного цю проблему теж вирішимо", - сказав Клюєв.

Читайте також:

Кабмін обіцяє новий бюджет до 1 травня

Уряд розпорядився за 2 місяці відновити ріст житлового будівництва

Партія регіонів вдруге провалила власний закон про підтримку бідних

Уряд підвищив трудові пенсії на 1%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: