Уряд Тимошенко не подобається навіть "бютівцям"

Депутати від БЮТ, які представляють великий бізнес, розкритикували законопроект уряду щодо антикризових заходів уряду для боротьби з наслідками кризи.

Про це пише газета "Дело".

Проти підвищення ставок акцизів на автомобілі висловився "бютівець" Таріел Васадзе, який контролює компанію "Укравто" — найбільшого виробника й імпортера автомобілів в Україні.

Він вважає, що запропоновані урядом заходи тільки погіршать ситуацію на вітчизняному автомобільному ринку.

"Мінфін знайшов джерело для наповнення бюджету, але це убиває вітчизняне виробництво", — вважає Васадзе.

Таріел Васадзе
УНІАН
Таріел Васадзе переживає, що уряд знищить автомобільну галузь України
Як повідомлялося, Кабмін в антикризовому законопроекті запропонував підвищити акцизні ставки у 5-10 разів. Зараз середня вартість акцизу складає 200 доларів за автомобіль. Якщо будуть прийняті пропозиції Кабміну, з нового року доведеться платити в середньому близько тисячі доларів.

Кабмін розраховує на 2,5 мільярда гривень додаткових надходжень. Однак Васадзе наполягає на тому, що необхідно не акцизи підвищувати, а упорядкувати мита.

Інший "бютівець" Сергій Пашинський висловився проти збільшення акцизів на нафтопродукти. У запропонованому Кабміном варіанті законопроекту акциз на бензин збільшений майже в два рази — до 110 євро за тонну (зараз він складає 60 євро).

"Я наполягатиму на тому, щоб збільшення акцизу не було. Це приведе до того, що нафтотрейдери, підвищивши ціни, одержуватимуть надзвичайний прибуток", — вважає депутат.

Сергій Пашинський
gbgalsgallery.com
Сергій Пашинський не задоволений енергетичною політикою Кабміну
За словами Пашинського, для того щоб підвищити акциз, необхідно ввести жорсткішу систему адміністрування.

"Ситуація з падінням цін на нафту показала, що на ринку існує картельна змова — нафтотрейдери знизили вартість бензину тільки на кілька відсотків, у той час як нафта подешевшала удвічі", — говорить депутат.

Проблеми в уряду можуть виникнути і з запланованим введенням щорічного податку на нерухомість.

Розробкою даного законопроекту, який не потрапив у пакет антикризових заходів, займається Міністерство фінансів. Однак, за словами глави відомства Віктора Пинзеника, до 1 листопада підготувати його не вдасться.

Сумнівається в тому, що закон взагалі буде прийнятий, глава Державної податкової адміністрації, "бютівець" Сергій Буряк.

"Щорічний податок на нерухомість складний, його важко адмініструвати, поки для цього немає необхідної бази", — говорить Буряк.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: