Уряд Тимошенко виявився рекордсменом у розтратах

Головне контрольно-ревізійне управління зафіксувало чисельні фінансові порушення та зловживання з державними ресурсами.

 За час роботи уряду Юлії Тимошенко виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів на десятки мільярдів гривень. Про заявив керівник Головного контрольно-ревізійного управління Петро Андрєєв.

За його словами, суттєві фінансові порушення, зловживання з державними ресурсами та факти, що свідчать про корупцію у сфері використання державних фінансів й інших активів, встановлені практично у всіх сферах економіки держави.

Андрєєв нагадав, що аудит стану національної економіки було розпочато у березні 2010 року за дорученням президента Віктора Януковича і прем’єра Миколи Азарова з метою оцінки законності й ефективності використання державних ресурсів за період 2008 – початок 2010 рр.

Керівником ГоловКРУ було наведено цілу низку фактів, що свідчать про суми збитків, завданих державному бюджету України.

Зокрема, за його словами, у результаті "ручного" управління урядом Тимошенко коштами держбюджету додаткове навантаження на бюджет 2010 року перевищило 5 млрд грн.

За 2009 рік державний борг України зріс на 96,3 млрд грн і на 1 січня 2010 року становив 227 млрд грн, що на 33,9 млрд грн перевищує граничний розмір державного боргу, встановлений Законом про Держбюджет на 2009 рік.

Значні порушення, допущені під час виконання заходів з боротьби із загрозою пандемії так званого "свинячого грипу", призвели до втрат бюджетних коштів на сотні мільйонів гривень.

Також аудитом встановлено, що під виглядом безоплатної видачі громадянам актів права власності на землю колишній уряд розгорнув масштабну передвиборну кампанію, що коштувала державному бюджету кілька мільйонів гривень.

За словами Андрєєва, доведено також цілу низку незаконних дій колишнього уряду під час управління стратегічними запасами держави.

Найпоказовішим, повідомив Андрєєв, є приклад із ТОВ "Бабусині рецепти", яке зберігало матеріальні цінності державного резерву, але припинило свою діяльність відразу після отримання від Держкомрезерву коштів на суму 458 млн. грн.

Нагадаємо, на початку грудня Кабмін передав результати міжнародного аудиту діяльності уряду Тимошенко в Генеральну прокуратуру і Верховну раду.

Як повідомлялося, Головне контрольно-ревізійне управління планує також провести ревізію Національного банку, але спочатку хоче отримати доступ до банківської таємниці.

Читайте також:

Тимошенко попросить ГПУ розслідувати запуск урядом "друкарського станка"

Азаров наказав повернути в Україну мільйони Лазаренка

ГПУ відправила справу Тимошенко на додаткове розлідування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: