Уряд Тимошенко визнаний лідером марнотратства

Контрольно-ревізійне управління склало рейтинг діяльності урядів Тимошенко, Януковича і Єханурова з точки зору фінансових порушень.

Уряд Юлії Тимошенко є лідером за обсягом зареєстрованих за період його діяльності фінансових порушень, які призвели до втрати фінансових і матеріальних ресурсів держави (907,2 млн грн). Уряд Віктора Януковича - лідер за обсягом порушень з розрахунку на один день роботи (18 млн грн).

Такий висновок можна зробити, виходячи з даних офіційної статистики Головного Контрольно-ревізійного управління України, які навів сьогодні, 25 травня, в ході Інтернет-конференції голова ГлавКРУ Микола Сивульський.

Керівник КРУ при цьому відзначив, що слід враховувати період роботи кожного українського уряду. Зокрема, він нагадав, що Кабмін Тимошенко працює 525-й день (з 18 грудня 2007 року, - ред.). "Обсяг порушень, які призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, склав 907,2 млн грн, а порушень, які не призвели до втрат, - 5 млрд 968,7 млн грн. Всього виявлені порушення на один день цього уряду - 13 млн 096,84 тис грн.", - сказав Сивульський.

Для порівняння Сивульський навів уряд Юрія Єханурова, який пропрацював 317 днів (з 22 вересня 2005 року по 4 серпня 2006 року). "Об'єм порушень, які призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, склав 360,7 млн грн, а порушень, які не привели до втрат, - 2 млрд 737,9 млн грн. Всього виявлені порушення на один день цього уряду - 9 млн 774,61 тис грн.", - повідомив глава КРУ.

"Аналогічні цифри по уряду Януковича, який працював 465 днів (з 4 серпня 2006 року по 18 грудня 2007 року): об'єм порушень, які привели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, становив 732,3 млн грн, а порушень, які не привели до втрат, - 7 млрд 792,7 млн грн. Всього виявлені порушення на один день цього уряду - 18 млн. 333,13 тис грн", - заявив Сивульський.

Він, проте, підкреслив, що справа не лише в цифрах. "Важливо оцінювати спрямованість зусиль урядової команди: одні з них ліквідовують передумови для системних порушень (вже з перших кроків діяльності уряд Тимошенко заборонив відчуження майна і землі, заборонив складання угод про спільну діяльність державних підприємств з приватними, відчужив посередників з постачань природного газу, тепер вводить фінансових контролерів на державних підприємствах), інші - "продукують" їх", - пояснив він.

Нагадаємо, 20 травня під час засідання уряду Сивульський озвучив дані перевірки Міністерства оборони. Згідно з ними, у цьому міністерстві зафіксовані численні порушення та корупція.

Цей звіт став приводом для досить жорсткої розмови між Тимошенко та міністром оборони Юрієм Єхануровим. Прем'єр пообіцяла звернутися до президента з вимогою відправити міністра у відставку. Незважаючи на те, що Віктор Ющенко виступив проти відставки Єханурова, відповідна постанова вже зареєстрована у Верховній раді.

Державна контрольно-ревізійна служба є органом урядового фінансового контролю. Вона перевіряє стан дотримання фінансової дисципліни при здійсненні операцій з бюджетними коштами, засобами державних підприємств і з державним майном.

Читайте також:

Єхануров зізнався у нев'янучій "любові" до Тимошенко

Тимошенко пообіцяла судити Єханурова за корупцію

Рада відклала звільнення Єханурова

Ющенко не збирається звільняти Єханурова

Єхануров пригрозив тим, хто звинуватив його в корупції, зустріччю "десь на вулиці"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: