Уряд: Україна не перекривала газ Польщі

Мінпаливенерго спростувало інформацію про перекриття постачання газу до Польщі, яке нібито було зроблене на вимогу "Газпрому".

Україна не створює перешкод для транспортування природного газу до Польщі.

Про це повідомила прес-служба Міністерства палива і енергетики України.

"Всі обсяги газу, які мають режим транзиту і надходять на східний кордон України, в повному обсягу передаються європейським споживачам, згідно з існуючими контрактами щодо транзиту газу територією України", - говориться в повідомленні.

Таким чином Мінпаливенерго спростувало інформацію ЗМІ про те, що нібито "Нафтогаз України" на вимогу "Газпрому" припинив транспортувати газ компанії E.On Ruhrgas до Польщі.

На сьогоднішній день "Нафтогаз" не одержував пропозиції від польської компанії PGNiG чи німецької E.On Ruhrgas щодо транзиту додаткових обсягів газу. НАК "Нафтогаз України" транзитує газ, що належить ВАТ "Газпром", на виконання умов довгострокового контракту від 19 січня 2009 року.

Також у повідомленні зазначається, що той факт, що минулого тижня Україна стала членом Європейської Енергетичної співдружності, ще раз підтвердив репутацію держави і НАКу як надійного і передбачуваного партнера, який в повному обсягу забезпечує енергетичну безпеку Європейського Союзу.

Нагадаємо, 27 вересня ЗМІ повідомили, що "Нафтогаз" на вимогу "Газпрому" зупинив прокачування газу компанії E. On Ruhrgas до Польщі. Таким чином російська монополія намагається домогтися від Польщі збереження контролю над управлінням газогоном Ямал-Європа.

Читайте також:

Україна на вимогу Росії зупинила транзит газу в Польщу

"Газпром" купує український банк

Україна пообіцяла не шантажувати Росію і Європу транзитом газу

Бойко: Україна отримала козир у боротьбі з "Південним потоком"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: