Уряд: українців чекають масові звільнення

У 2009 році рівень безробіття в Україні може зрости до 7,7%. Вже сьогодні кандидатами на звільнення є біля мільйона людей.

Про це повідомила сьогодні на колегії міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова.

За її словами, зазначений показник розрахований за попередніми експертними оцінками, а погіршення ситуації на ринку праці та зростання безробіття можна очікувати починаючи з грудня поточного року.

Станом на сьогодні у режимі неповного робочого дня уже працює понад 822 тисяч людей, у відпустках без збереження заробітної плати – понад 25 тисяч. За словами міністра, саме ці люди можуть бути звільненими в першу чергу.

Вона зазначила, що на сьогодні на ринку праці налічується 1,4 млн. безробітних, у Державній службі зайнятості зареєстровано 538 тис. безробітних, а вакансій – 198 тис.

Денисова наголосила, що для працевлаштування громадян, які втратять роботу, необхідно адаптувати систему професійного навчання згідно з новими умовами за новими професіями. Вона вважає, що будуть інвестиційні програми в будівництві та агропромисловому комплексі. Саме на ці галузі будуть перепрофільовувати безробітних.

Також міністр зазначила, що встановлені розміри матеріальних виплат безробітним будуть збережені і їх фінансування з фонду страхування на випадок безробіття також буде збережено в повному обсязі. Разом з тим будуть скорочені видатки на утримання фонду.

Денисова зазначила, що очікуваний фонд оплати праці до кінця року становитиме 294 млрд. гривень, а було заплановано – 322 млрд. гривень тобто зменшиться на 8% від запланованого.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: