Уряд ускладнив доступ іноземців на український ринок праці

Кабмін запровадив низку додаткових умов для іноземців, які приїжджають працювати в Україну. Причина - захист вітчизняного працівника.

На період кризи Кабмін обмежив доступ іноземців до українського ринку праці.

Від початку травня для працедавців буде посилений порядок видачі дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства.

Буде збільшено кількість необхідних для реєстрації документів та розмір штрафів в разі надання роботи без офіційного дозволу.

Спеціалісти вважають, що уряд хоче зберегти вакансії для українців, але вирішення Кабміну може спровокувати зростання нелегальної трудової міграції.

Кабмін оприлюднив прийняту 8 квітня постанову №322, якою змінена процедура видачі, продовження термінів дії і анулювання дозволів на використання праці іноземців і осіб без громадянства.

Для працедавців, які хочуть використовувати працю іноземних громадян, вже з травня збільшений перелік документів для отримання в центрах зайнятості дозволу на роботу іноземців.

Окрім аргументації доцільності використання праці іноземців і копій дипломів про освіту або кваліфікацію, підприємства повинні мати довідку про відсутність заборгованості перед Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування і довідку про судимості іноземного громадянина або інформацію про те, що він не знаходиться під слідством.

Якщо такі документи не надані, працедавець не отримає дозволу найму співробітника.

Термін видачі дозвільних документів змінений Кабміном лише для керівництва, менеджерів і фахівців – раніше вони могли працювати в Україні до закінчення терміну дії договору, зараз – не більше трьох років (для всіх інших – один рік).

Кабмін також збільшив штраф для працедавців за неофіційне використання праці іноземців – від 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.) до 20 мінімальних зарплат (12,5 тис. грн.) за кожного співробітника.

Крім того, всі витрати на депортацію нелегального іноземного працівника братиме на себе підприємство.

Читайте також:

"Луганськтепловоз" звільнить понад 2 тисячі робітників

Порошенко готовий звільнити 3,5 тисячі працівників "Богдана"

Америка занепокоєна безробіттям на Донеччині

Уряд прогнозує 3 мільйони безробітних цього року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: