Уряд відбере у Генпрокуратури документи по дачі Януковича

Генпрокуратуру зобов’язали надати всі документи щодо передачі в оренду земель державної резиденції Межигір’я.

Київський окружний адміністративний суд за клопотанням уряду витребував у Генпрокуратури документи по державній резиденції Межигір’я. Про це повідомив перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук.

"Ця ухвала підлягає негайному виконанню, і ГПУ зобов’язана на вимогу суду надати всі документи щодо передачі в оренду земель державної власності загальною площею 136,88 гектара в урочищі Межигір’я третім особам в тому числі Віктору Януковичу", - заявив заступник міністра.

"Сподіваюся, після надходження документів до суду, почнеться реальний рух у справі за позовом Кабміну про визнання дій Вишгородської РДА щодо передачі в оренду ТОВ "Танталіт", громадянину Януковичу В.Ф. та іншим особам земельних ділянок незаконними, та такими, що здійснені з перевищенням наданих повноважень", - сказав Корнійчук.

Він нагадав, що наприкінці серпня уряд дав доручення Мін’юсту та правоохоронним органам проаналізувати ситуацію, пов’язану з незаконним відчуженням державного майна (в тому числі розташованого на території урочища Межигір’я) та земельних ділянок.

"Але напередодні вся документація, яка стосувалася питання передачі в оренду третім особам в тому числі Віктору Януковичу земель в урочищі Межигір’я, була незаконно вилучена працівниками секретаріату Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування обставин незаконного затримання голови Донецької обласної ради Бориса Колєснікова, утримання його під вартою та порушення стосовно нього кримінальної справи", - нагадав Корнійчук.

До ГПУ звертався народний депутат, член вказаної ТСК Сергій Власенко, однак прокуратура відмовила йому в наданні документів, зазначивши, що за вказаними матеріалами проводиться перевірка.

Як відомо, у серпні уряд ухвалив рішення про повернення резиденції "Межигір'я" у селі Нові Петрівці Київської області у державну власність. В той же час, Янукович стверджує, що він придбав на території резиденції будинок площею 600 квадратних метрів і законно ним володіє. За словами лідера ПР, для того, щоб купити будинок, він продав фактично все своє майно у Донецьку та Києві.

Крім того, Кабмін ухвалив рішення надати державній резиденції "Межигір'я" статус заповідника. Відтепер лідер регіоналів мешкає на території історико-культурного заповідника.

Крім того, уряд подав три позовні заяви щодо повернення "Межигір'я" у державну власність - до господарських судів Києва і Київської області та Окружного адміністративного суду Києва.

Читайте також:

Депутатам не дали подивитися документи по дачі Януковича

Тимошенко розповіла, як буде виселяти Януковича з дачі

Луценко зробить із дачі Януковича СІЗО

Уряд "переселив" Януковича у заповідник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: