Уряд відхрестився від пропозиції США розмістити ПРО в Україні

У МЗС та Міністерстві оборони категорично стверджують, що ідея США щодо розміщення ПРО в Україні суперечить Конституції.

Новопризначений міністр закордонних справ Петро Порошенко назвав ідею розміщення в Україні елементів системи протиракетної оборони США неконституційною.

"Конституція України не передбачає наявність на території України якихось військових баз, представників збройних сил будь-яких інших держав", - сказав він, інформацію про те, що США розглядають можливість встановлення в Україні елементів своєї ПРО.

Порошенко підкреслив, що взаємини з іншими державами будуть ґрунтуватися на взаємоповазі суверенітетів.

Раніше виконувач обов’язків глави МЗС Володимир Хандогій заявив, що українське зовнішньополітичне відомство не отримувало офіційних повідомлень про плани США використовувати територію країни для розміщення ПРО.

Крім того, Міністерство оборони неможливим розміщення в Україні елементів системи протиракетної оборони США без внесення змін до Конституції.

Начальник прес-служби Міноборони Ігор Халявинський заявив, що діюча Конституція забороняє розміщення на території України іноземних військових баз і об'єктів, і для зміни цього положення необхідно політичне рішення.

Халявинський припустив, що, можливо, заява США про можливість розміщення елементів своєї ПРО в Україні є спробою вивчити реакцію громадськості на таку ініціативу.

Нагадаємо, раніше помічник глави Пентагону Олександр Вершбоу заявляв, що США розглядають Україну як можливий майданчик для розміщення РЛС у рамках нової архітектури ПРО в Європі.

Вершбоу додав Україну до списку можливих майданчиків для розміщення радарів раннього попередження про ракетні пуски. За словами помічника глави оборонного відомства, українські офіційні особи "згадували" про свій інтерес у подібній участі.

Читайте також:

США планують розмістити ПРО в Україні

США запропонували Польщі більш ефективну і мобільну систему ПРО

Росія готова створити спільну з НАТО систему ПРО

Відмова США від ПРО в Східній Європі загрожує українській безпеці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: