Уряд виділив 1,6 млн гривень на поширення російської мови

Кабінет міністрів розпорядився виділити кошти на реалізацію Європейської хартії регіональних мов і мов меншин.

Кабінет міністрів вирішив виділити 1,61 млн гривень для здійснення заходів з реалізації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, яка передбачає надання статусу регіональної російській мові та мовам інших нацменшин.

Відповідна постанова уряду затверджує порядок використання зазначених коштів, які передбачені в державному бюджеті.

Головним розпорядником коштів є Міністерство освіти і науки, а їхнім одержувачем - державне підприємство "Інформаційно-іміджевий центр".

Нагадаємо, у квітні Кабінет міністрів вирішив підготувати автентичний переклад Європейської хартії регіональних мов і мов меншин, провести його лінгвістичну експертизу й запропонувати Верховній раді новий законопроект про ратифікацію хартії.

Наразі Верховна рада має намір ухвалити законопроект, що надасть особливий статус регіональних в Україні 13-ти мовам національних меншин, зокрема російській.

У Партії регіонів сподіваються, що ще до закінчення цієї пленарної сесії Верховна рада України затвердить закон про базові мови, що закріплює регіональний статус російської мови.

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко раніше заявляв, що внаслідок ухвалення базового закону про мови, який зараз розробляється фракцією ПР, російська мова отримає регіональний статус по всій території України - навіть в Івано-Франківській, Тернопільській та Львівській областях.

Читайте також:

У Держдумі РФ наполягають на офіційному статусі російської мови в Україні

ПР: російська мова стане регіональною по всій Україні

Затулін закликав зробити українську мову другою державною в Росії

Соратниця Тягнибока пригрозила в'язницею російськомовним "дегенератам"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: