Уряд відмовився проводити щорічний конкурс з української мови

Причиною у відомстві називають те, що на Міносвіти президент поклав відповідальність за проведення іншого Міжнародного мовно-літературного конкурсу.

Ліга українських меценатів заявила про відмову Міністерства освіти і науки від організації проведення міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Про це повідомив виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький.

Він повідомив, що Міносвіти 1 листопада розіслало лист Міністерству освіти і науки Криму, обласним, Київській та Севастопольській міським управлінням освіти і науки, в якому повідомило, що черговий 11-й конкурс з української мови імені Петра Яцика повинен проводитися безпосередньо Лігою Українських меценатів при узгодженні з міністерством.

Причиною відмови від організації конкурсу у відомстві називають те, що на міністерство указом президента Віктора Януковича покладена відповідальність за проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Слабошпицький здивований таким рішенням Міносвіти, оскільки, на його думку, конкурс імені Петра Яцика є широко розрекламованим брендом, і непродумано відмовлятися від проведення такого популярного заходу.

На його думку, можна було б, наприклад, використовувати цей конкурс у якості складової вищевказаного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Слабошпицький відзначив, що у зв'язку з вищевказаним листом Міністерства рішення про проведення або непроведення конкурсу з української мови імені Петра Яцика фактично буде приймати керівництво загальноосвітніх навчальних закладів.

Він вважає, що такі дії міністерства спрямовані на ліквідацію конкурсу.

На його думку, якщо Міносвіти вирішило відмовитися від проведення цього міжнародного конкурсу, потрібно було це зробити легітимним способом - шляхом скасування його реєстрації в Міністерстві юстиції та скасування нормативно-правових актів органів державної влади, які передбачають його проведення.

Виконавчий директор Ліги українських меценатів також не виключає звернення до суду у зв'язку із зазначеним рішенням Міносвіти.

За даними Ліги українських меценатів, щорічно в конкурсі імені Петра Яцика беруть участь до 5 мільйонів учасників.

Цей конкурс паралельно з України проходить в понад 20 країнах світу, де є українські діаспори.

Нагадаємо, що в листопаді 2007 року президент Віктор Ющенко присвоїв Міжнародному конкурсу з української мови імені Петра Яцика статус національного.

Читайте також:

Табачник зриває конкурс знавців української мови

Українську мову охрестили модною та стильною на Сході

ПР не збирається відмовлятися від двомовності України

ВідеоУряд відмовився проводити щорічний конкурс з української мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: